Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Õpetajad vahetavad kogudusi

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Praost Andres Mäevere sõidab kuuks ajaks Ameerika Ühendriikidesse.

Konsistooriumi detsembrikuu otsusega on antud praost Andres Mäeverele luba teenida 1.–28. veebruarini Los Angelese kogudust Ameerika Ühendriikides. Los Angelese koguduse õpetaja Jüri Pallo saabub veebruaris Eestisse ja konsistoorium on andnud talle õiguse teenida Võru kogudust.

Los Angelese koguduse esimehe Heino Nurmbergi sõnul sõlmiti taoline vahetus õpetaja Pallo eestvõttel ja kogudus saatis praost Mäeverele ametlikult küllakutse, millega kinnitab, et vastutab külalise heaolu ja ülalpidamise eest. Andres Mäevere peab kaks jumalateenistust ning kaks piiblitundi suurlinnast paari sõidutunni kaugusel, kus elab lähestikku eesti peresid. Samuti saab Andres Mäevere osa võtta 12. veebruaril koguduse nõukogu koosolekust.

Heino Nurmbergi sõnul toob õpetajate vahetus elevust koguduse ellu. Kogudusel on külas käinud oma välisteenistuse ajal ka õpetajad Jaan Tammsalu (2004) ja Ants Tooming (2005).

Õpetajate vahetust on praktiseeritud mõne aasta eest, kui kogudusi vahetasid Hannes Aasa Hamiltonist Kanadas ja praost Jaanus Jalakas Kuusalust.

Võru koguduse õpetaja ja praosti ülesandeid Andres Mäevere äraolekul täidab abipraost Urmas Nagel.

Sirje Semm