Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Õpetajate Konverents laeb vaimulike akut

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Eile Pärnumaal alanud Õpetajate Konverents teemal «Euroopa – meie ühine kodu» käsitleb Eesti kiriku suhet Euroopa Liiduga, arutleb Euroopa kogemuste üle ning vaatab tulevikku – mis saab Eesti kirikust pärast 1. maid.
Konverentsist osavõtjaid tervitasid peapiiskop Jaan Kiivit, Juha Kauppinen Soome õpetajate liidust ja anglikaani kiriku esindaja Stewe Knowers. Järgnevalt kuulati ettekandeid Euroopa sekulariseerumisest (dr Urmas Petti), oikumeeniast Euroopas (õp Peeter Kaldur), kristluse ja islami suhetest (mag Alar Kilp) ning Eesti kultuurist ja Euroopa Liidust (EV kultuuriminister Urmas Paet). Päeva teises pooles toimusid rühmatööd ning peeti jumalateenistus, kus teenisid võõrustajad Pärnu praostkonnast.
Täna räägib praost Veiko Vihuri meie kiriku visioonist ja missioonist, arutletakse uue põhikirja üle ning pärastlõunal võetakse kokku kümnes rühmatöös kõne all olnud probleemid. Konverentsi lõpus toimub pidulik õhtusöök, kus lauakõne peab dr Voldemar Ilja, musitseerivad kitarrist Marek Talts ja viiuldaja Anu Mänd.
Konverents on teenäitaja

Praost Andres Põder leidis, et seekordne konverents on oluliselt paremini ette valmistatud kui eelnevad. «Loodan, et tasapisi hakkab meie vaimulikkond tööle ühise meeskonnana,» ütles ta. «Euroopa Liidu teema kõrval on tähtis meie enesemääratlus.»
Vaimulike enesemääratluse teema oli tähtis ka teistele osavõtjatele. Emeriitõpetaja Vello Salum leidis, et rahvakiriku roll tuleb paremini lahti mõtestada. «See ei ole mitte ainult tiitel, vaid on otsene kohustus rahvuskultuuri ja rahvuse säilimise ning täiustamise osas.»
Lisaks õpetuslike küsimuste arutamisele on konverents ka kokkusaamiskoht. «See on igal aastal hea võimalus kokku saada ametivendade ja -õdedega ning oma akusid laadida,» ütles Kanepi koguduse õpetaja Margit Lail. «Siit saab iga kord huvitavaid mõtteid ja uut jõudu.»
Osadus ja informatsioon

Suvel ordineeritud Häädemeeste koguduse õpetaja Marek Roots on konverentsist seni vaid tudengina osa võtnud, seekord aga osaleb täieõigusliku liikmena. «Usun, et konverentsilt saab värskemat vaimsust,» ütles Roots enne konverentsi algust, «ja et siin valitseb mõistmine ja paindlikkus.»
Diakon Enno Tanilas ootas konverentsi, sest on väga huvitatud Euroopa Liidu majanduselu teemadest ja ta osales vastavasisulises töörühmas. «Mind huvitas, kas kogudustel oleks võimalust Euroopa Liidust saada finantsilist toetust,» rääkis ta ja tunnistas, et ELst ta palju ei tea ja tuligi konverentsile selleks, et suunavat materjali saada.
Paljud osavõtjad märkisid, et kord aastas toimuv Õpetajate Konverents on ainulaadne osaduslik kohtumispaik. Eilsest tänaseni kestval konverentsil arutatavaid teemasid pidasid väga oluliseks kõik osalejad.
Õpetajate Konverentsi hääleõiguslikud liikmed on EELK õpetajad ja kõrgema haridusega teoloogid, kes on EELK teenistuses või töötavad EELK tööaladel, kõik õpetajad-emeeritused ning Usuteaduse Instituudi usuteaduskonna ja Tartu Ülikooli usuteaduskonna ordineeritud professorid ja dotsendid.
Kristel Neitsov