Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Õpilased näitasid oma orelimänguoskusi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Festivalist osavõtjad, õpilased ja õpetajad.  Toomas Unt.

4. juulil toimus Pärnus XVII vabariiklik laste orelifestival, millest võttis osa 25 õpilast kümnest Eesti muusikakoolist. 

Kindlasti sillutab eesti kirikumuusika tulevikku laste orelifestival, mis toimus juba 17. korda. Festival on ellu kutsutud lastele, noortele vanuses 8–18 aastat oma talendi ning õpetajate töö näitamiseks ja toimub igal aastal erinevas Eestimaa kirikus. Paigas, kus kohalikus muusikakoolis õpetatakse lastele orelimängu. Sel korral oli korraldajaks Pärnu muusikakool koostöös Pärnu Eliisabeti kogudusega. Ühendavaks isikuks nende vahel on muusikakooli oreliõpetaja (hetkel üheksa oreliõpilast) ja koguduse organist Aaro Tetsmann, kes koos abilistega festivali korraldas.

Festival algas piduliku lõunasöögiga Pärnu Endla teatri kohvikus. Sellele eelnes aga väga oluline osa. Nimelt juba hommikul kella kümnest oli igale õpilasele ette nähtud harjutamise aeg, et tutvuda kohaliku oreliga. Seda enam et Pärnu Eliisabeti kirikus on neid kaks. „Kuna on kaks eriilmelist orelit, siis on vaja kohanemisaega. Iga orel on erinev. See on üks olulisemaid osi päevas,“ selgitas Aaro Tetsmann.

Pärast lõunasööki tutvustas organist Kristel Aer osalejatele Pärnu kontserdimaja orelit ja hiljem diakon Jaanus Torrim Pärnu Eliisabeti kiriku oreleid. Sündmuse naelaks oli kahtlemata pidulik kontsert Pärnu Eliisabeti kirikus, kus said oma oskusi näidata kõik 25 kokku tulnud oreliõppurit. Noorte muusikute kontsert oli ühtlasi Pärnu rahvusvahelise orelifestivali (kunstiline juht Ines Maidre) avakontsert. Päev lõppes tänamise ja tordisöömisega kiriku leerisaalis.

Sel aastal osalesid lapsed kümnest Eesti muusikakoolist: Ahtme kunstide kool (õp Svetlana Kekiševa), Georg Otsa nim Tallinna muusikakool (õp Kristel Aer), Keila muusikakool (õp Pille Metsson), Kohila koolituskeskus (õp Eve Lend), Kohtla-Järve kunstide kool (õp Inna Badina), Kuressaare muusikakool (õp Rita Naaber), Pärnu muusikakool (õp Aaro Tetsmann), Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakool (õp Hille Poroson), Viljandi muusikakool (õp Tuuliki Jürjo), eraõpilased Tartust (õp Anna Humal).

Kätlin Liimets