Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Otsimise ja leidmise tähe all

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Pilistvere on saanud kirikunoorte kohtumise paigaks. Septembris ja märtsis kogunevad siia laste- ja noortetöö tegijad, suvel lustivad siin kõik, kes võtavad vaevaks koosolemisest rõõmu tunda, nautida ilusat loodust, head muusikat ja mõnusat seltskonda.7.–10. juulini oli Pilistvere kiriku ümbrus täis noori – kohale ei tuldud mitte ainult Eestimaa erinevaist kohtadest, vaid ka Saksamaalt, Norrast, Soomest. Häid lambaid mahub palju ühte lauta, ütleb vanasõna – ja ka umbes kolmsada osalejat mahtus sõbralikult telkima jõekäärus olevale saarele. Jumal kinkis ka selle suve kaunimad suveilmad – korraldajate mure ühisüritusteks mõeldud suure telgi puudumise pärast sai pühitud.
Seekordsed kiriku noortepäevad toimusid otsimise ja leidmise tähe all. Igaüks otsis just seda, millest puudust tundis. Mõni ehk suhet Jumalaga palvustel, labürindis rännates, piiblitundides, erinevatel kontsertidel. Mõni ehk sõpra aardejahil, lustlikel spordivõistlustel, Tembu-Vembu turul või kohvikus. Mõni iseennast vaiksel hetkel kirikus, filmi vaadates, kohtumistel Lagle Pareki või näitleja Indrek Ojariga. Mida keegi leidis, jääb tema enda teada. Kindel on aga see, et tühjalt, tühjade kätega ei tulnud Pilistverest ära küll keegi.

Rohkesti muusikat

Erinevaid esinejaid oli noortepäevadel rohkesti: ansamblid Tuuletund, BoB, Source Of Light, Frail Soomest ja muidugi traditsiooniline noortepäevade hause-band, kelle eestvedamisel sai lauldud ühiselt nii vanu lemmiklaule kui ka õpitud uusi.
Loomulikult oli ka kohal ansambel Crux, noorte üks oodatuim bänd. Seekord üllatas aga Crux kõiki kuulajaid ja pakkus erilise muusikaelamuse – vaiksed, meloodilised laulud kirikus, mille vahele sai mõtiskleda ja palvetada. Ei puudunud  noortepäevadel ka traditsioonilised koraalid – tõsi küll, veidi uues kuues.
Kontserdil «Tähtede taga» kõlasid tuntud kirikulaulud Rebecca Kontuse, Liisi Koiksoni, Mart Sanderi, Ivo Lille ja teiste muusikute esituses hoopis uudselt ja kaasakiskuvalt.
Eraldi äramärkimist vajaks üritus, mil nimeks Tembu-Vembu turg. Selle eesmärgiks oli aidata heategevusprojekti Caritas Eesti noorepere tugikeskuse rajamisel. Tembu-Vembu turul sai osta-müüa kõikvõimalikke teenuseid alates sääse mahalöömisest kuni kehamaalinguteni.
Sai teha annetusi korraldajate imidþi muutmiseks – teatud summa eest lubas Mari-Ann Oviir lõigata endale siilisoengu, Elari Lend oma poolde selga ulatuvad lokid maha lõigata ja Meelis Holsting oli nõus muutma juuksevärvi. Raha saadigi kokku ja nimetatud isikud ilmusid laupäeva õhtul lavale uue välimusega, mõjudes sama uudselt ja värskelt nagu vanad koraalid kontserdil «Tähtede taga».

Et jätkata oma teed kristlasena

Korraldustoimkonna entusiasm ja lustlik meel olid nakatavad. Nad kohe tahtsid teha seda, mille nimel mitu kuud vaeva on nähtud. Mõeldud oli mitte ainult noortele, vaid ka noortejuhtidele.
Noortejuhtide omavahelisel kogunemisel valitses südamlik ja asjalik õhkkond. Bård ja Kjersti Norheimi juhtimisel suundusime mõtteis juba uue tööperioodi algusesse ja jagasime kogemusi, kuidas sügisel alustada.
Neli säravat päeva olid aga raamitud palvuste ja jumalateenistustega. Muu sagina sees jäi piisavalt aega vaikseteks mõtisklusteks. Aeg-ajalt täitus ruumikas Pilistvere kirik noortest, põlesid küünlad ja kõlasid laulud, armulaualised liikusid pikas rivis altari poole… Oli rõõm ja osadus ja teadmine, et oleme kõik üks kirik, oleme Jumala lapsed.
Vahel küsitakse, kas ja kellele on kiriku noortepäevi tarvis. Võib-olla annab julgust ja kinnitust korraldajatele jätkata nii suure ettevõtmise korraldamist Haapsalu tüdruku Eleri kokkuvõte kogetust: «…sest niimoodi saab üks noor inimene jõudu ja toetust, et jätkata oma teed kristlasena.»

Lehte Jõe, Tiina Ool