Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Otsused

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Konsistooriumi oktoobrikuu istungil

Kinnitati preestriameti kandidaatide praktikakogudused ja -juhendajad. Diakon Robert Bunderi praktikakogudus on Rannu Püha Martini kogudus ja juhendaja praost Mart Jaanson, diakon Tanel Meieli praktikakogudus on Sangaste Püha Andrease kogudus ja juhendaja õp Ivo Pill, diakon Ulvar Kullerkupu praktikakogudus on Lüganuse Ristija Johannese kogudus ja juhendaja õp Peeter Kaldur ning Külli Suurevälja praktikakogudus on Viimsi Püha Jaakobi kogudus ja tema juhendajaks on õp Mikk Leedjärv

Otsustati arvata Toivo Treiblut reservi alates k.a 1. oktoobrist. 

Peapiiskopi otsused

16. oktoobril seab peapiiskop Urmas Viilma Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus Soome koguduse õpetaja ametisse Tomi Kallanne (fotol).Peapiiskoppi assisteerivad praost Jaan Tammsalu ja õp Patrik Göransson.

Koostöömedal on üle antud

Möödunud aastal pälvis EELK koostöömedali Margus Laidre (fotol), Eesti Vabariigi suursaadik Moskvas. Peapiiskop Urmas Viilma andis koostöömedali talle üle 14. oktoobril konsistooriumi kabelis.

Luteri kirikul on kogudusi Moskvas, Peterburis, Petseris ja Siberis ning neid on olnud võimalik teenida tänu koostööle Eesti välisesindustega. Suursaadiku palvel õnnistas peapiiskop 2019 advendiajal saatkonnahoone Moskvas, kus on peetud eesti kogukonna jumalateenistusi. Sõja tõttu Ukrainas on teenistused lakanud, kuid loodetakse, et need saavad taas võimalikuks. Kohtumisel tõdeti, et rahvuskaaslasi Venemaal ei tohi unustada ja suhtlemist tuleb jätkata. Nii annab peapiiskop teada Facebooki vestlusgrupis.