Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Päevakorral koguduste teenimine

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Konsistoorium kuulutas mais vakantseks viie koguduse õpetaja ametikoha: Pindi, Põlva, Pärnu-Jakobi, Rakvere ja Mehikoorma koguduse.

Et Pindi, Pärnu-Jakobi ja Mehikoorma kogudust teenisid selle aasta kevadeni diakonid, vastavalt Mait Mölder, Tõnu Taremaa ja Jaak Pärnamägi, siis pärast nende ordineerimist õpetajaks kuulutati kirikuseaduse alusel nende koguduste õpetaja ametikoht vakantseks. Kandideerimisavaldus tuli peapiiskopile esitada 10. juuniks. Avalduse on esitanud kõik nimetatud preestriordinatsiooni saanud. Peapiiskop on andnud neile ka loa kandideerida.

Põlva koguduses vabanes õpetaja ametikoht seoses õp Üllar Kase ametiõiguse peatamise ja tema arvamisega reservi. Kandideerimisavalduse sellele kohale esitas Toomas Nigola, Pärnu Eliisabeti koguduse abiõpetaja, temale on peapiiskop andnud ka loa kandideerimiseks. Seoses diakonõpetaja Enn Kivinurme siirdumisega pensionile jäi vakantseks Rakvere kogudus, õpetaja ametikohale kandideerimiseks sai peapiiskopilt loa Tauno Toompuu (Simuna kogudus).

Märtsis konsistooriumi otsusega vakantseks kuulutatud Rõuge koguduse õpetaja ametikohale kandideeris seni Inglismaal elanud õp Valdo Lust, kes pärast koguduse täiskogu poolt valituks osutumist pidi kohale asuma 5. juunist. Lust on aga teatanud, et ei asu kogudust teenima. 

EK