Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Paide arvamusfestivali eel on loodud uus Facebooki leht

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

10. ja 11. augustil osalevad Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud Paides arvamusfestivalil, kus meile on seekord eraldatud oma teemaala „Eesti usk“. Arvamusfestivalil osalemise toetamiseks on nüüd loodud Facebooki leht www.facebook.com/Eestiusk.
Facebooki lehe loomiseks andis julguse suurepärane algatusmeeskond: ajakirjanik ja toimetaja Margit Arndt-Kalju, vaimulik ja sotsiaalmeedia teemal Tartu ülikoolis magistritöö kaitsnud Toomas Nigola, mina allakirjutajana püüan omalt poolt toetada meeskonda värskete ideedega ja hoolitseda, et lehel sisupuudust ei tekiks. Mõistagi kuulub meeskonda ka vaimulik Avo Üprus, keda Eesti Kirikute Nõukogu on usaldanud arvamusfestivali ettevalmistuse eest vastutama ja kes oma õhinaga on kõiki meid suutnud nakatada.
10.–11. augustini toimuva Paide arvamusfestivali eel ja ajal keskendume festivali aruteluala teemadele, milleks on eestlase usk ja rahvuskultuur; perekond ja abielu; religiooniõpe; kes vastutab kirikute püsimise eest?; noored ja kirik; vaimuinimene ja kehaline tegevus.
Edasi võiks teemade rõhuasetused muutuda vastavalt Eesti usu teema-aasta üritustele. Sedamööda vahelduksid ka Facebooki lehe sisuga täitjad. Näiteks on 28.–30. septembrini kirikute päevad Narvas, kus teema-aasta raames tulevad esile kirikute oikumeenilised suhted; 6. detsembril konverents, kus Eesti usu teemat käsitletakse kultuuri võtmes.
Kutsume kõiki meie meeskonnaga kaasa mõtlema, ideid pakkuma ja „Eesti usu“ Facebooki lehele kaastöid saatma. 55 vaimulikku on seda juba ka teinud, vastates küsimusele, mis on Eesti usk. Suur aitäh kõigile vastanuile! Teie inspireerivate arvamusavalduste põhjal oleme saanud veelgi innustust oma lehe tegemiseks – need on kindlasti mõtted, mida tahame suure publikuni viia.
Tere tulemast Facebooki lehte „Eesti usk: Paide arvamusfestivalil“ külastama, jagama ja sisukaks kujundama!
Regina Hansen,
kirikuvalitsuse avalike suhete spetsialist