Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Palvenädal kutsub kristlasi tunnistama ja teenima

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Mitmes Eesti paigas peetakse oikumeenilist alliansspalvenädalat, mille seekordseks teemaks on «Sina oled minu tunnistaja».
Palvenädala traditsioonid on väärikad. Palvusteks ja jumalateenistusteks tullakse kokku Tallinnas, Tartus, Rakveres, Viljandis, Võrus ja Hiiumaal.
Allianssliikumise juured arvatakse olevat 1846. aastast Inglismaal, kust kasvas 1912. aastaks välja ülemaailmne organisatsioon. Teise maailmasõja järel tuldi Euroopas aktiivsemalt grupiti kokku alates 1950ndatest aastatest. 1910. aastal algatas John Mott Edinburghis Maailma Misjoni Konverentsi.

Koostöö ja tänapäevane sõnum
Kõikide koguduste kristlased tähistavad tänavu selle visionääri algatuse sajandat aastapäeva kogunemistega Edinburghis ja Kaplinnas.
Kogunemisi korraldavad Kirikute Maailmanõukogu ja Maailma Evangeelne Allianss koostöös Lausanne’i Maailma Evangelisatsiooni Komiteega.
Eesti Evangeelse Alliansi president Mihkel Kukk nentis, et heal tasemel kuulutusnädalad, samuti aasta algul peetavad palvushommikusöögid on kindlalt tegevussuunad, mis on ennast õigustanud.
«Mida tugevam on kirik, koostöö eri konfessioonide vahel, seda tugevamat sõnumit suudab ta ka kanda,» lisas Kukk. Probleemidena tõi ta teiste hulgas välja abielutemaatika, perekonna, aga ka samasooliste kooselu tunnustamisega seotu. «Kui mujal on see teema tekitanud ehk suuremaid pingeid kirikute sees, siis meil siin Eestis on üsna tõenäoline, et veelahe võib minna kiriku ja riigi vahelt.»
Eesti Evangeelse Alliansi peasekretär Heigo Ritsbek sõnas, et oikumeeniline koostöö eri kirikute vahel Eestis on suurepärane. «Oleme konservatiivne organisatsioon, ehkki teadvustame, et mitmed nii-öelda tänapäevased probleemid seisavad peagi ka meie ees. Soovin omalt poolt kõigile kristlastele, et oleksime juhitud Jumalast ja jüngrid Tema armust, et võiksime kuulutada kõigi vahenditega ja nagu püha Franciscus on öelnud, kui vaja, siis kasutada selleks ka sõnu.»

Eestpalved kirikutele ja kristlastele
Seekordse palvenädala temaatika on ette valmistanud sõbrad Tšehhi ja Hollandi allianssidest. Esmaspäevasel teenistusel Tartus Salemi kirikus palvetati Balti- ja Põhjamaade pärast. Jutlustas pastor Toivo Pilli, palveosa juhatas Meego Remmel ning kaasa teenisid luteri, metodisti, baptisti ja nelipühi kiriku vaimulikud. Oli kosutav ühises osaduses olla ning teada, et üle maailma palvetatakse ka selle eest, et eestlaste südameis võiks tärgata usuvaim.

Mari Paenurm