Palvetame Ukraina eest

/ Autor: / Rubriik: Pildipalve / Number:  /

Palvetame, et kannatanud ja ristil surnud Issand Jeesus Kristus annaks andeks meie ja kõigi teiste patukahetsejate ja meeleparandajate eksimused ja patud.

Palvetame, et Jumal annaks kannatlikku ja tasakaalukat tarka meelt õigete sammude astumiseks ja otsuste langetamiseks kõigile ametikandjatele, ametnikele ja otsustajatele, kes sõja lõppemise ja rahu saavutamise nimel Ukrainas, Eestis ja mujal maailmas tegutsevad.

Palvetame, et Jumal hoiaks ja õnnistaks kõiki, kes kaitsevad Ukrainas oma maad ja rahvast ning on valmis vabaduse eest võitlema ja surema.

Palvetame, et Jumal annaks jõudu ja lootust kõigile kannatajatele ja hädasolijatele, näljas ja vaesuses vaevlejatele, haigetele ja haavatutele, sõja ja õnnetuse eest varjupaiga otsijatele.

Palvetame, et Jumal hoiaks ja varjaks kõiki Ukraina noori ja vanu, peresid ja üksikuid ning annaks hingerahu ja meelekindlust panna oma lootus Issanda peale.

Palvetame, et Jumal kingiks kristlikku usku ja õnnistaks oma kiriku tööd Ukrainas ja Eestis, kõikjal maailmas, et kirikuliikmete, koguduste vabatahtlike abiliste, kirikutöö tegijate ja vaimulike jõud Jumala teenimisel ning ligimese teenimisel ei raugeks.

Palvetame, et Jumal hoolitseks lahingutes langenute hingede eest, oleks neile armuline ja võtaks nad oma igavesse rahusse puhkama.

Palvetame, et Jumal lohutaks kõigi langenute lähedasi, sõpru ja perekondi.

Palvetame, et Jumal halastaks maailma peale ja hoiaks inimkonda uute hädade ja õnnetuste eest ning juhiks meid kõiki üksmeele ja rahu poole.

Palvetame, et Jumal aitaks sõda Ukrainas lõpetada ja rahu saavutada.

Meie Isa, kes Sa oled taevas.

Pühitsetud olgu Sinu nimi.

Sinu riik tulgu.

Sinu tahtmine sündigu nagu taevas, nõnda ka maa peal.

Meie igapäevast leiba anna meile tänapäev.

Ja anna meile andeks meie võlad, nagu meiegi andeks anname oma võlglastele.

Ja ära saada meid kiusatusse, vaid päästa meid ära kurjast.

Sest Sinu päralt on riik ja vägi ja au igavesti.

Aamen.

Urmas Viilma

peapiiskop