Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Partnerkirikud pidasid Tallinnas konsultatsiooni

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Kurhessen-Waldecki Evangeelse Kiriku partnerkirikute piiskoppide delegatsioon koos peapiiskop Urmas Viilma ja EELK esindajatega Tallinna toomkirikus. Arhiiv.

EELK võõrustab alates 25. maist kuni tänase, 1. juunini Tallinnas Kurhessen-Waldecki Evangeelse Kiriku partnerkirikute piiskoppide konsultatsiooni. Kohtumise peateema on kiriku roll rahu eest seisjana maailmas.

Pirita kloostris toimuval konsultatsioonil osalevad lisaks Eesti ja Saksamaa Kurhessen-Waldecki kiriku esindajatele ka luterlike kirikute piiskopid Namiibiast, Lõuna-Aafrikast, Indiast, Kõrgõzstanist ja Rumeeniast. 

Töise kohtumise avapäeval tegi pikema Eesti ajalugu, kultuuri- ja kirikulugu tutvustava ettekande peapiiskop Urmas Viilma. Põhjaliku ettekande tegid möödunud nädala jooksul kõigi kirikute esindajad. Kui Euroopas teevad muret sõda Ukrainas ja ühistele tegevustele on pannud pitseri pandeemia, siis näiteks Aafrikas ja Indias tuleb ainuüksi haigusest tingitud piirangute tagajärjel olla valmis veelgi keerulisemateks ülesanneteks.

Külalised osalesid taevaminemispüha jumalateenistusel Tallinna toomkirikus ning Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus kirjutati pidulikult alla EELK ja partnerkirikute koostöö jätkamise lepingule.

Laupäeva sisustas väljasõit Harju-Ristile ja Haapsallu. Õpetaja Annika Laats tutvustas Risti koguduse tegevust sõjapõgenike abistamisel, aga ka Vaikuse Laste rahupaika. Sotsiaalministeeriumi peakaplan Katri Aaslav-Tepandi tutvustas hingehoidjate tööd ja kriisiabi Eestis. Külalistega kohtusid ka EKNi teiste liikmeskirikute esindajad: piiskop Philippe Jourdan ja EEKBKL president Erki Tamm.

Visiidil Haapsallu võttis delegatsiooni vastu piiskop Tiit Salumäe abikaasa Liaga.

Regina Hansen