Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Peaminister süütas Ruhnu kirikus palveküünla

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Peaminister Jüri Ratas tutvumas Ruhnu kirikutega ja koguduse­eluga. Ruhnu vallavanem ja koguduse juhatuse esimees Jaan Urvet (vasakult), peaminister Jüri Ratas ja diakon Jaanus Torrim. Kätlin Liimets

Peaminister Jüri Ratas alustas oma väikesaarte ringreisi 20. juulil Ruhnust ja külastas ka saare kahte kirikut ning pastoraati.

Peaminister saabus saarele politsei- ja piirivalveameti laevaga Valve. Vallavanem Jaan Urveti sõnul oli see valitsusjuhi kolmas katse saart külastada, sest esimesel korral takistas ilm, teisel ootamatu välisvisiit. „Tallinnast on raske tunnetada saare elu eripära, on hea, kui tullakse kohapeale,“ ütles Urvet.
Peaminister tutvus esmalt Ruhnu kogudusele 2000. aastal tagastatud pastoraadis toimuva Ruhnu põhikooli ehitusega ja veendus, et tööd on jõudnud viimistlusjärku ja raha on kasutatud sihipäraselt. „Jüri Ratas suhtles ka otse ehitusplatsilt haridusminister Mailis Repsiga ja tegi videoülekande, et näidata, mis seisus ruumid on,“ vahendas Urvet.
1875. aastal pastori eluhooneks ja kooliks valminud hoones algas remont 2016. aasta septembris. Vallal on kogudusega sõlmitud hoonestusõiguse leping 50 aastaks mööndusega, et kogudusel on õigus hoonet kasutada ka jumalateenistusteks ja muudeks üritusteks.
Urveti sõnul on endine pastoraat optimaalse suurusega kümnele sügisel kooli minevale lapsele ja tagab hea õpikeskkonna. Hetkel ollakse töögraafikust kuu jagu maas, kuna EBC Ehitusel on olnud raske leida alltöövõtjaid, kes on nõus pikalt saarel viibima. „Hoone renoveerimiseks on seni eraldatud 300 000 eurot, puudu on 204 000. Oleme pöördunud vabariigi valitsuse poole, et leitaks lisaraha. Lootust on. Soovime õppetööga selles hoones 1. septembril alustada,“ jagas Urvet.
Veel külastas peaminister saarel majakat, Korsi talu ja Ruhnu puukirikut ning uut kirikut, kus ta süütas ka palveküünla. Kirikuid tutvustas Ruhnu koguduse diakon Jaanus Torrim: „Oli tore näha peaministrit kirikus, ta oli väga huvitatud koguduse­elust. Jättis sümpaatse ja kristliku mulje.“ Peaminister Ratas oli üllatunud, et igaõhtustel palvustel osaleb umbes paarkümmend inimest. Ta jagas oma hiljutist kogemust Pärnumaalt, kus jumalateenistusel oli väga vähe inimesi viibinud.
Enne kirikute juurest lahkumist avaldas peaminister austust ka koguduse pikaaegsele õpetajale, jaanuaris igavikku lahkunud Harri Reinule, seisatades hetkeks koos oma kaaskonnaga tema haual. Järgmisel õhtul mälestas ka kogudus oma õpetajat tema 91. sünniaastapäeval.
Kätlin Liimets