Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Peapiiskop ristis Läänemaal 27 last

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Pühapäeval, 11. juunil oli Martna Püha Martini ja Ridala Püha Maarja Magdaleena koguduses ristimispüha. Peapiiskop Viilma ristis kokku 27 last, kogudusi teeniv õp Küllike Valk sai endale kaks ristilast.

„Mõte tekkis kohe, kui peapiiskop 2018. aastal välja käis, et on nõus tulema koguduse kutsel lapsi ristima,“ räägib Ridala ja Martna kogudust teeniv õp Küllike Valk, kes peapiiskopiga aegsasti juuni alguse pühapäeva kokku leppis. Tema sõnul oli tal suur soov, et sündmus võiks tuua kokku kohaliku kogukonna ning lisaks ristitavate laste peredele ja kogudusele võiks rõõmsast üritusest osa saada laiem hulk inimesi. „Nii ka tõesti läks ja selle üle on väga hea meel. Kinnitan, et väljavaade lasta oma laps just peapiiskopil ristida tundub paljudele innukust lisav. Nad mõtlevad, et miks mitte võtta sellisest pakkumisest kinni,“ räägib õp Valk. 

Küsimusele, kas polnud kahju loobuda peapiiskopi kasuks laste ristimisest, vastab ta, et otse vastupidi: „Oli hea sel korral jääda teisele poole ristimiskivi. Ja veel, just tänu sellele sain endale kaks ristilast.“

Martnas ristiti 11 last, noorim neist oli kolmekuune ja vanim 15aastane. Ridalas ristiti 16 last, kellest noorim oli kaheksakuune ja vanim 14aastane. Ridalas toodi ristimiseks ühe pere seitse last.

„Sagimist, laste kilkeid, naeru ja nuttu oli mõlemal teenistusel omajagu, kuid see kõik oli osa rõõmsast elevusest, mis kõiki täna puudutas,“ jagas peapiiskop päeva emotsiooni oma sotsiaalmeediapostituses, kus nimetas ka, et omajagu elevust tõid juurde kaks tuvi, kes kirikus ringi lendasid ja Püha Vaimu kohalolu Jeesuse ristimisel meelde tuletasid. 

Liina Raudvassar