Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Peapiiskop seadis ametisse õpetaja Kristo Hüdsi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Kristo Hüdsi seadsid Lääne-Nigula kirikus ametisse praost Kaido Saak (vasakult), peapiiskop Urmas Viilma ja kogudust teeninud õpetaja Leevi Reinaru. Andra Kirna / Lääne Elu.

Laupäeval seadis Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma Lääne-Nigula kirikus koguduse uue õpetaja Kristo Hüdsi ametisse.

Õpetaja Hüdsi on seda tööd teinud ametlikult juba alates 1. juunist, kuid kiriklikult on olulisem siiski laupäeval aset leidnud introduktsiooni-jumalateenistus. 

Noor on teretulnud 

Lääne praost Kaido Saak ütles, et peab Hüdsit kiitma. „See on alati põnev hetk, kui uus, noor õpetaja tuleb. Noort õpetajat kutsutakse igale poole – kooli, vallamajja ja kuhu tahes. Seda hetke peab ära kasutama. Usun, et Hüdsi on selle väga hästi ära tabanud. Olid ju kohal kooli direktor ja vallavanem. Ta on vaimulikuna väga tubli, oma õppimist võtnud väga tõsiselt ning teab kindlasti, millest räägib,“ ütles Saak.

Kauaaegne Lääne-Nigula kirikuõpetaja Leevi Reinaru ütles „tööd üle andes“, et hea tunne on. „Rõõmus ja rahulik. Kevadest alanud asjaajamine sai nüüd ühele poole. Õpetaja Hüdsi on juunist ametis, aga sisseelamine võtab aega – tal on Noarootsi ja Nõva kogudus ka. Olen toeks, nõu ja jõuga,“ lubas Reinaru, kes jääb ise abiõpetajaks ja pühendab poole ajast misjonikeskusele.

Majandusteadus toetab teoloogiat

Abipraost, Martna ja Ridala koguduse õpetaja Küllike Valk iseloomustas vastset naaberkoguduse õpetajat sõnadega tubli, tegus ja väga pühendunud. „Kristo läheb alati sügavuti, ta ei võta ühtegi ülesannet kergekäeliselt. Teeb väga põhjalikku eeltööd ega karda küsida nõu, kui seda vajab. Selles mõttes on ta eeskujuks meile kõigile,“ sõnas Valk.

Peapiiskop Urmas Viilma ütles, et tal on väga hea meel, et üks noor vaimulik võtab teenida maakoguduse. „Seda tuleb tänapäeval üsna vähe ette. Esiteks on meil noori vaimulikke vähe – vaimulikuks saavad viimastel aastatel üha enam inimesed, kes taotlevad teist või kolmandat haridust. Nad on juba ealt vanemad ja energialt hoopis teistsuguse valmisolekuga. Kristo-suguseid noori on meil kirikus vähe,“ rääkis ta. 

„Ka mina asusin noorena teenima üht suurt maakogudust. Tegin seda suure pühendumisega ja tean, kuidas mu kogudus mind armastas. Ilus oli koos perega teenida koguduses. Õpetaja Hüdsile pole teoloogiaharidus esimene, tegemist on majandus- ja ärijuhtimise haridusega noore mehega, kes võib kogudusse tuua selliseid kogemusi, mida ainult teoloogiat õppinu ei saa,“ rääkis peapiiskop.

Lootes koostööle

Lääne-Nigula, Noarootsi ja Nõva koguduse diakon Leo Lekarkin ütles, et mõlemad õpetajad, nii uus kui ka endine, on väga sümpaatsed. „Loodan, et koostöö süveneb ja me saame üheskoos kogudust ja kogukonda teenida ning et see kannab head vilja,“ sõnas ta.

Kirikuõpetaja ametisse seatud Hüdsi rääkis, et tal on tunne nagu sportlasel, kes on võitnud mõne tiitli. „Eks ma siis koduteel ja järgmistel päevadel saan mõelda selle üle, mis nüüd juhtunud on,“ ütles ta.

Hüdsi on toimetanud Lääne-Nigula koguduse juures aastast 2009. „Siin algas leerikursus ja abikaasa küsis, kas ma ei ole huvitatud, et võiksin ka ju minna. Õpetaja Leevi haaras mu kohe koguduse tegevusse kaasa,“ rääkis Hüdsi ja lisas, et on selle eest südamest tänulik. „Ja selle eest, et mulle on antud kutsumus ning usaldatud see kogudus teenida,“ sõnas ta.

Seati ametisse

Peapiiskoppi assisteerisid Kristo Hüdsi ametisse seadmisel praost Kaido Saak ja Lääne-Nigula koguduse senine kauaaegne õpetaja Leevi Reinaru. Jumalateenistusel teenisid kaasa ka praostkonna vaimulik Illimar Toomet, emeriitvaimulikud Peeter Krall ja Ants Leedjärv ning diakon Leo Lekarkin. Ilmikabilisena teenis Andres Krumme Nõva kogudusest ja oikumeenilise külalisena Haapsalu metodisti koguduse pastor Rauno Ojassoo.

Häid soove ütlesid Lääne-Nigula uuele kirikuõpetajale Lääne-Nigula vallavanem Aivar Riisalu, Noarootsi ja Nõva kooli direktor Signe Matteus. Piiskop Tiit Salumäe, kes parasjagu viibis välismaal, saatis kirjaliku tervituse. Purgi mett heade soovidega kinkis õpetaja Hüdsile abipraost Küllike Valk, õnnitlesid ka Haapsalu Johannese koguduse, kus Hüdsi varem abiõpetajana teenis, esindajad. Õnnitlejate hulgas oli ka Palivere nelipühi koguduse pastor Marika Olenko.

Muusikutena osalesid teenistusel organistid Helle Reinaru ja Tooni Leedjärv, laulsid Lääne-Nigula koguduse ansambel Doxa, Nõva koor ja Noarootsi naistrio. 

Andra Kirna, 

Lääne Elu