Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Piibliõppesari raadios on jõudnud 1000. saateni

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Aare Kimmel ja Gea Talts teevad viis korda nädalas Raadio7 ja Pereraadio eetris kõlavat saadet «Piibel kaanest kaaneni». ArhiivifotoSaatesarja «Piibel kaanest kaaneni» juubelisaade kõlas raadios 26. märtsil. Saate tegijad rõõmustasid tuhandenda saate üle.
Aastaid tagasi Pereraadios kavas olnud soomekeelne «Raamattu kannesta kanteen» on emakeelsena Pereraadio ning Raadio 7 eetris 2006. aastast. Saade valmibki misjonikeskusel koostöös Soome raadiomisjoniorganisatsiooniga Sanansaattajat (SANSA) ning Tartu Pereraadio Ühinguga. Saate toimetaja on Gea Talts, teksti on meie oludele kohandanud ja loeb õpetaja Aare Kimmel.
Saatesarja kestuseks arvatakse kuut aastat, selle aja jooksul loetakse läbi kogu Piibel ja kommenteeritakse loetut. Saade avab Piibli-aegset maailma ja seostab loetavat tänapäevaga. Rannamõisa ja Randvere koguduse õpetaja Aare Kimmel ütleb, et süstemaatiline piibliõpe on peale mittekristlaste vajalik ka kristlastele, sest loob teadaolevatest faktidest tervikpildi.
Veel ütleb ta saatekogemuse põhjal, et Piiblit on kasulik mitu korda lugeda, sest alati leiab sealt uusi mõtteid. «Sageli on meil lugedes oma värvi prillid ees ja nii me loetut näeme.
Täpne jälgimine on väga tänuväärne, siis muutub pilt värvikamaks,» ütleb Kimmel. Praegu on raadioeetris lõpusirgele jõudmas Jeremija raamatu lugemine.
Rita Puidet