Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Piiblipäevadel kõneldi igavikust

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Pühapäevakooliühenduse (PÜ) X piiblipäevad teemal «Ühel päeval läheme» toimusid 8.–10. augustini kaunis Aa rannas Eesti metodisti kiriku laagrikeskuses.
Eestimaa nurkadest kohale saabunud pühapäevakooli õpetajad kuulasid loenguid surmast ja leinast. Sel teemal rääkimist on peetud raskeks, kuna see on seotud suure valuga inimestes, kes on kaotanud lähedase.
Lein jätab jälje
On palju vastamata küsimusi ja tõenäoliselt ei leidnud me selgi korral vastuseid, aga kogesime ühistunnet, sarnaseid mõtteid ja jagasime kogemusi. Jäi kõlama mõte, et elada tuleb nii, nagu elaksime viimast päeva, ja teha tööd nii, nagu elaksime igavesti.
Surmast kristlikust aspektist rääkis praost Andres Põder. «Elu on suhtekorraldus, suhe teistega, suhe maailmaga, suhe Jumalaga…,» ütles Põder. Rühmatööd juhtisid Allan Praats, Killu Teras ja Toivo Vilumaa.
Pärast õhtusööki rääkis Hedi Vilumaa surmaga seotud sümbolitest. Loeng oli põhjalikult ette valmistatud, osavõtjad nägid huvitavat pildimaterjali ja kuulsid, kuidas on suhtutud surma erinevatel aegadel ja erinevates paikades.
Esimese päeva õhtusse jäid liivakastimängud mererannal. Diakon Kristi Sääsk oma rõõmust pakatava entusiasmiga suutis panna kaasa mängima kõik täiskasvanud, lastest rääkimata. Õhtupalvuse viis merekohina saatel läbi Pire Teras.
Järgmist päeva alustas palvusega PÜ esimees diakon Toomas Maarand, kes lasi kõigil oma mure risti alla panna. Muret sümboliseerisid kivid, mõni väga väike, mõni suurem…
Osavõtjad said kaua koos olla hingehoidjast õpetaja Naatan Haameriga, kes rääkis leinast. Sageli me ei märka, et ka laps leinab, leinab sügavalt ja see lein võib jätta lapsele hingehaavad kogu eluks, kui laps õigel ajal abi ei saa. Põhjalikult räägiti laste leina avaldumise vormidest.
Esimees jätkab
Kogunes ka Pühapäevakooliühenduse üldkogu, kes valis uue eestseisuse (Toomas Maarand, Lia Kaljuste, Allan Praats, Killu Teras, Kristi Sääsk, Pille Valk, Vallo Ehasalu, Kristina Kaljulaid, Hedi Vilumaa) ja revisjonikomisjoni (Toivo Vilumaa, Ester Lend, Rita Merekivi). Eestseisus valis esimeheks Toomas Maarandi ja aseesimeheks Lia Kaljuste.
Piiblipäevade viimasel päeval toimunud õpetaja Peeter Kalduri loeng ülestõusmisest küttis üles kirgi, kuid rahu ja arm jäid siiski kõikidega.
Päevad lõpetati jumalateenistusega, kus teenis praost Avo Kiir. Saime osa armulaualeivast ja -veinist, asusime koduteele, et jätkata oma tänuväärset tööd kristliku järelkasvu suurendamiseks. Jaksu ja Jumala armu ning õnnistust kõikidele!
Luule Veltmann