Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Piibliseltside esindajad kogunesid Sŏulis

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Tiit Salumäe (vasakult), Ühinenud Piibliseltsi presidendi Robert Cunville ja Jaan Bärenson.  ErakoguÜhinenud Piibliseltside 8. maailmaassamblee toimus 20.–24. septembrini Sŏulis Koreas.
Assambleest, mille teemaks oli «Jumala Sõna – valgus maailmale», võttis Ühinenud Piibliseltside liikmetena osa 147 rahvuslikku piibliseltsi 200 maalt. Koos oli üle 400 inimese. Eestist osalesid Eesti Piibliseltsi esimees Tiit Salumäe ja seltsi peasekretär Jaan Bärenson.
Eelmine maailmaassamblee toimus aastal 2004 Newportis Walesis, mil tähistati 200 aasta möödumist Briti ja Välismaa Piibliseltsi rajamisest.
Assamblee keskendus kolmele olulisele teemale. Esimene oli Piibel muutuvas kristlikus maailmas, kus keskenduti sellele, kuidas Piibli sõnum mõjutab tänapäeva kirikut ja iga kristlast. Teiseks: maailm, kus me teenime, ning globaliseerumise mõju piibliseltside missioonile. Kolmas teema käsitles noorte kultuuri ja evangeeliumi mõju tänapäeva noortele. Toimusid mitmed seminarid ja rühmatööd.
Valiti ka uus Ühinenud Piibliseltside president, kelleks sai India Piibliseltsi kauaaegne president dr Robert Cunville. Ta on olnud ka India Kirikute Nõukogu sekretär ja töötanud palju aastaid koos Billy Grahami Evangeelse Ühendusega. Asepresidentideks valiti kardinal Oscar Rodriguez Hondurasest, Yorki peapiiskop John Sentamu ja kardinal Christian Tumi Kamerunist.
Järgmine Ühinenud Piibliseltside maailmaassamblee toimub 2016 Brasiilias.  
Eesti Kirik