Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Piiblit saab kasutada väljas iga ilmaga

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kas olete vahel mõelnud, et Piibel võiks olla veekindel – näiteks siis, kui teil tuleb lugeda pühakirja vihma käes väliteenistusel või kui olete sellele loksutanud kas või hommikukohvi?
Veekindlad piiblitooted on olemas aastast 2004, mil ilmus esimene sünteetilisest paberist Piibel kirjastuselt Bardin&Marsee Publishing. Kirjastuse, mille asutajad on ameeriklased Michael Marsee ning Bobby ja Anna Bardin, logo ilmestab konn, keda ei heiduta ei vesi ega muda.
Marsee oli ilmastikukindlast pühakirjast unistanud 1990ndatest, kui ta pidas väliteenistust alpilaagris ning pidi oma meelehärmiks jälgima suurte lumeräitsakate imbumist Piibli lehtedesse. Mõni aeg hiljem kuumal suvel tavatses ta lesida õhkmadratsil basseinis, kaaslaseks Piibel. Vähe sellest, et raamat ei tohtinud vette kukkuda – seda ei tohtinud isegi märja käega puudutada. Kõik see segas tekstile keskendumist.
Edasi kohtus mees kirglikest matkajatest Bardinite abielupaariga, kes sama kirglike kristlastena ei loobunud Piiblist ka kõige ekstreemsemates paikades nagu mägijõed või kuumaveeallikad. Üheskoos otsustati ise ilmastikukindlat Piiblit valmistama hakata.
Tulemuseks oli õhkkerge, vee-, temperatuuri-, muljumis- ja määrdumiskindel kompaktne teos rõõmuks näiteks jahi- ja kalameestele, skautidele ja sportlastele. Ehkki sünteetiline, kõlbab plastpiibli materjal taaskasutuseks, olles seetõttu meelepärane loodusesõpradest matkajatele. Teose väljatöötajad rõhutavad pigem väärtusliku sisuga teose potentsiaalset pikka iga. Üks esimesi, kes plastpiibli vastu huvi tundis, oli USA sõjavägi.
Märkmeid saab raamatusse teha spetsiaalse kirjutusvahendiga, mida pakutakse kirjastuse kodulehel www.bardinmarsee.com. Lisaks ingliskeelsele piiblitõlkele on raamatuid välja antud ka teistes keeltes. Kevadel ilmus saksakeelne Uus Testament Martin Lutheri kaasajastatud tõlkes. Tervikpiibel maksab ligi 40 USA dollarit. Kirjastus tutvustab oma teost raamatumessidel, kus plastpiibel püüab pilku veenõus hulpides.
Piret Riim