Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Piiblitund, mis täitis terve kiriku

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Urmas Viilma räägib Johannese evangeeliumi tähendusest.
Tiiu Pikkur

Ühel tavalisel tööpäeva õhtul käib Nõmme Rahu kiriku juures tihe sagimine, hilisemad saabujad peavad autod kaugemale parkima ja läbi vesise veebruari jalgsi edasi rühkima. Mis viib need noored, mõnel beebidki kaasas, ja mitte enam nii noored või üsna eakad sel õhtusel tunnil kirikusse?

Nõmme kirik oli 9. veebruari õhtul ääreni rahvast täis, sest algamas oli piibliõpetuse, muusika ja palve õhtu «Tähendus sõnade taga». Kuni maikuuni iga kuu teisel teisipäeval kogunetakse, et süveneda Jeesuse õpetusse. Ühendavaks teemaks on Jeesuse «Mina olen …» ütlused Johannese evangeeliumist. Mida tähendab see, et Jeesus on uks? Või eluleib? Või maailma valgus?
Johannese evangeeliumi sõnade tähenduse üle arutleb piiblitundides peapiiskop Urmas Viilma. Johannese evangeelium on Uue Testamendi neljas raamat, mis on väga erinev, seda iseloomustab omamoodi saladuslikkus ning mõistukõnelisus.
Piibliõpetuse muusikalise osa eest hoolitses ja pani endaga kaasa laulma ansambel Siggi and Co koosseisus Sigrid Põld (klaver), Teet Kaur (solist), Tero Ruotsala (kitarr) ja Kaarel Vahermägi (löökpill cajon). Et piibliõpetuse sarja «Tähendus sõnade taga» juurde kuulub ka nootidega lauluraamat, siis oli kerge ühislaulus osaleda.

Tänapäevane piibliõpetus
Taolise piibliõpetuse sarja maaletooja on Soome evangelist Ilkka Puhakka, kes paaril aastal varem oma särava sõnaga rahvast Nõmme kirikusse kokku tõi. Sigrid Põld, kes on osalenud pea kõigis Ilkka Puhakka piiblitundides, ütleb, et need erinevad klassikalistest piiblitundidest. «See on fenomen tänapäevasest piibliõpetuse õhtust, kus on pisut vabakiriklikum stiil. Ilkka Puhakka rääkis väga elavalt ja teatraalselt ning näitlikustatult.
Tegelikult kogu kirikutäis rahvast lausa ootas, mida ta järgmiseks ütleb. Inimesed said väga paljudele küsimustele vastuse, mida nad võib-olla ei oleks osanudki küsida. Rääkides tänasest õhtust, siis oli peapiiskopi esinemine äärmiselt huvitav ja nüansirikas. Tegin endale mitmeid märkmeid sellest.»
Sarja «Tähendus sõnade taga» õhtud on avatud kõigile, seal on ka käinud eri vanuses inimesi paljudest erinevatest kogudustest. Kiriku leerisaalis on lastel võimalus joonistada ja mängida. Õhtu lõpuks saab kohvitassi juures ühiselt mõtteid vahetada. On võimalus isiklikuks eestpalveks. Need õhtud on hea võimalus ka ühiseks väljasõiduks piibliringidele või leerigruppidele.
Piibliõhtute korraldaja misjonikeskus ootab kõiki Nõmme Rahu kirikusse 8. märtsil, 12. aprillil ja 10. mail kell 18.30. Rõõm on näha, et huvi piibliõpetuse vastu on nii suur.
Tiiu Pikkur