Piiskop Toplaan Pärnu sinodil: praktika on tõe kriteerium

/ Autor: / Rubriik: Sündmused, Uudised / Number:  /

Keset kevade värskust ja ilu toimus 3. mail Tõstamaal Pärnu praostkonna sinod. Tehti kokkuvõte 2023. aastast ja tunti rõõmu jällenägemisest.

Pärnu praostkonna sinodisaadikud pärast jumalateenistust Tõstamaa kiriku ees. Esiplaanil (paremal) praost Taremaa ja abipraost Tauno Teder. Foto: Kätlin Liimets

Sinod algas keskpäeval 1767. aastal valminud Tõstamaa kirikus jumalateenistusega. Pühakojas, mille altaril on 19. sajandist pärinev tundmatu autori maal „Leiba õnnistav Kristus“, teenisid peapiiskop Urmas Viilma, piiskop Anti Toplaan, praost Tõnu Taremaa, abipraost Tauno Teder, Vändra koguduse õpetaja Ants Kivilo ning Vigala ja Pärnu-Jaagupi koguduse õpetaja Kristiina Jõgi. Harmooniumil mängis diakon Jaanus Torrim.

Elavad küünlad altaril ja kroonlühtrites, veel talve jahedust õhkavas kirikus kuulasid sinodisaadikud jutlust Saare-Lääne piiskopkonna piiskopilt Anti Toplaanelt. Ta jutlustas Jeesuse ütluse üle, et tema on viinapuu ja ta järgijad oksad. Piiskop rõhutas puu juure tähtsust ja ka seda, et „oksad pole valinud oma osa, aga vilja kannavad just nemad“.

Praostlikud ühistegevused puuduvad

Lõunasöögile ja sinodikoosolekule koguneti Tõstamaa rahvamajja. 12 kogudusega praostkonna sinodi avas praost Taremaa ja tema ettekanne möödunud aasta tegemistest praostkonnas oli esimene. Pärnu praostkond paistab silma praostkondliku ühistegevuse puudumise poolest.

Edasi lugemiseks:

Tee digitellimus

Oled juba tellija? Logi sisse