Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Piiskopliku nõukogu otsustest

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

16. oktoobril toimunud piiskoplik nõukogu, millest võtsid osa kõik nõukogu liikmed (v.a piiskop Einar Soone), otsustas ühehäälselt lubada Eesti Evangeelses Luterlikus Kirikus kasutada Eesti Evangeeliumi Luteri Usu Kiriku agendas (ilmunud 1951. aastal Uppsalas, kordusväljaanded 1979 ja 1994) sisalduvaid jumalateenistuste ja talituste kordasid alates EELK kirikukäsiraamatu kehtestamisest EELK kirikukogu poolt.
Nõukogu otsustas vastu võtta liturgiakomisjoni esitatud kirikukäsiraamatu ehk agenda I osa «Jumalateenistuste käsiraamat» eelnõu ja esitada see vaimulike konverentsile heakskiitmiseks.
Ühe päevakorrapunktina menetleti diakoniameti taotlejate haridus- ja kutsenõudeid ning eksamineerimise korda. Peapiiskopile tehti ülesandeks moodustada komisjon eesmärgiga täpsustada diakoni ja ilmiktöötegija rolli ja haridusnõudeid.
EELK KonsistooriumPiiskopliku nõukogu liikmed on peapiiskop, piiskop, praostkonna praost, peapiiskopi poolt kirikukogusse nimetatud kaks kaplanaatide esindajat ning kaks vaimulike konverentsi poolt kirikukogusse valitud liiget. Peapiiskop emeeritus ja piiskop emeeritus võivad piiskopliku nõukogu koosolekust osa võtta hääleõigusega.
Piiskopliku nõukogu võimkonda kuulub õpetusse ja liturgiasse puutuvate otsuste vastuvõtmine, soovituste andmine konsistooriumile ja teistele kiriku organitele kirikuelu paremaks juhtimiseks ja korraldamiseks, usu ja kõlbluse alal tekkivate vaidluste lahendamine.  (EELK põhikirjast)