Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pille Valgu nimelise stipendiumi pälvis Katrin Alekand

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /


Foto kohta ütleb Katrin, et see on tema ja Jakob Hurda iga-aastane kunstiprojekt. Viimased viis aastat on ta aastas korra teoloogi, pastori ja kooliõpetaja endaga koos fotole „meelitanud“.  
Erakogu

Tartu luterliku Peetri kooli Pille Valgu nimelise stipendiumi pälvis Tartu ülikooli usuteaduskonna religioonipedagoogika magistriõppe esimese kursuse tudeng Katrin Alekand.

„Meeldib usuteaduskonna õhkkond ja vaimsus. Väga tore oli tagasi tulla. Õppima mahuvad jätkuvalt väga erinevad inimesed ateistidest uusvaimsuse harrastajateni. 40ndates aastates on natuke teine õppida kui 18aastaselt! Elukogemus, lugemus ja kontekstuaalsuse taju on suurem. Pean elukestvat õpet normaalsuseks,“ jutustab Katrin Alekand ja lisab: „Meie õppejõud Olga Schihalejev ärgitas meid kandideerima ja esitasingi oma taotluse viimasel päeval. Et mina stipendiumi sain, oli üllatus, selliseid asju ei tavatse minu elus väga sageli juhtuda.“ Stipendiumit soovib ta kasutada sõites augustis Rooma Euroopa religiooniõpetajate organisatsioone ühendava liidu (EFTRE) konverentsile „Sillad üle rahutute vete – religiooniõpetus muutuvas ajas“.

2008. aastal Tartu ülikooli semiootika teaduskonnas teadusmagistri dissertatsiooni kaitsnud Katrin Alekand töötab Eesti Rahva Muuseumis giidina, on väikeettevõtja ja viimased viis aastat on õpetanud Tartu Miina Härma gümnaasiumis kultuuriantropoloogia kursust. Koolis õpetamine tekitas temas soovi omandada ka pedagoogi kutse ja religioonipedagoogika oli see, mis kõnetas. Kindlasti mängis teaduskonna valikus oma rolli fakt, et ta on 1990ndate alguses poolteist aastat õppinud usuteaduskonnas.

Teoloogiadoktori ja religioonipedagoogika dotsendi Pille Valgu (1959–2009) nimelise stipendiumi eesmärk on toetada religioonipedagoogika üliõpilaste, usuõpetuse ja usundiõpetuse õpetajate ning religioonipedagoogika valdkonnaga tegelevate teiste ainete õpetajate erialast enesetäiendamist ja õpirännet. Stipendiumi suurus on 750 eurot ja see antakse välja Pille Valgu sünniaastapäeval, 21. detsembril.

Kätlin Liimets