Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Põltsamaa koguduse segakoor on tegutsenud 60 aastat

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Põltsamaa koguduse 60aastase segakoori lauljad.
Arhiiv

Põltsamaa Niguliste koguduse segakoor tähistas 11. märtsil oma kuuekümnendat sünnipäeva piduliku kontserdiga Põltsamaa kirikus.

Rohkearvulisele publikule kanti ette koori repertuaari paremik. Külalisesinejaks oli kutsutud Nõmme kultuurikeskuse juures tegutsev segakoor Riola, kellega koos tulid esitusele Fr. Schuberti „Kyrie“ G-duur Missast, W. A. Mozarti „Ave Verum“ ning A. L. Webberi „Pie Jesu“. Koore saatis Põltsamaa muusikakooli kammerorkester.
Põltsamaa koguduse segakoorile panid aluse legendaarsed Asta ja Herbert Kuurme 1956. aastal. Asta Kuurme juhatas koori ajani, mil Põltsamaale saabus perekond Luhamets.
Sellest ajast on koor läbi teinud mitu uuendust. Aastast 1991 asusid koori juhatama Tiina Luhamets ja koguduse organist Ülle Noormägi. 1997. aastal tehti Põltsamaa muusikakooli õpetajale Reet Sesterile ettepanek asuda koori etteotsa. Nii ongi koor laulnud Reeda juhendamisel juba kakskümmend aastat. Praegu on kooris 25 lauljat.
Koori tegevus on väga mitmekülgne. Esmane ülesanne on kaasa teenida kodukiriku tähtsamatel jumalateenistustel, aga tihti osaletakse ka Põltsamaa linna üritustel. Väga oluliseks peetakse osavõttu nii vaimulikest kui ka üldlaulupidudest. Koori repertuaar ulatub vaimulikust ilmalikuni, klassikast tänapäevaste teosteni.
Koori tegutsemisaastate sisse on mahtunud mitmed ülesastumised ka teistes Eestimaa kirikutes. Külastatud on Hiiumaad, Setumaad, Ida-Virumaad. Kontserdireisid on viinud koori ka naabervabariikidesse ja kaugemalegi. Külastatud on Soomet, Lätit, Venemaad, Norrat, Saksamaa eri paiku ning Tšehhit. Kõikjal on koori väga soojalt vastu võetud. Tänavu viib suvine reis segakoori Ungarisse.
Ive Pajo,
segakoori laulja aastast 1991