Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Põlva kiriku käärkambri vastuvõturuum sai uueks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

käärkamber
Piiskop Joel Luhamets õnnistab kiriku käärkambri renoveeritud vastuvõturuumi.Anett Hallap

1. septembril pühitses piiskop Joel Luhamets Põlva kiriku käärkambri vastrenoveeritud vastuvõturuumi. Lisaks hubasele kantseleiruumile on kiriku külastajatel nüüdsest võimalik kasutada ka ratastooliga ligipääsetavat tualetti.

Kui legendaarne pastor Jüri Kimmel Nõukogude okupatsiooni ajal Põlva kogudust teenima tulles ei saanud võimalust siia päris oma elamist soetada, tuli tema ja ta pere eluasemeks ümber korraldada kiriku ajalooline käärkamber. Kantseleitoimingute tarvis ehitati kiriku müüri äärde, käärkambri tagaukse ette puust seintega vastuvõturuum.
Aastad tegid oma töö ning juurdeehitise seinad muutusid ohtlikult pudedaks. Otstarbekaks osutus nende lammutamine, enne kui kellelegi midagi pähe jõudnuks variseda. Et aga koguduse kantselei asumine kirikuga samas hoones annab võimaluse pühakoda igapäevaselt valge ja avatuna hoida, otsustas kogudus vana juurdeehitise asemele rajada samas mahus ning sama välisilmega (seda viimast ennekõike muinsuskaitseliste nõuete tõttu) uue kantseleiruumi.
Sedakorda rajati seinad korralikest tellistest ja kvaliteetseid soojustusmaterjale kasutades, et hoone kestaks eelmisest kauem. Ahju asemel annavad sooja küttekamin ning koridoris ja tualettruumis ka elektriline põrandaküte.
Kui varem puudus kirikus ühendus veevärgiga ning teatud ihulike vajaduste rahuldamiseks tuli kasutada kirikuaias asuvat kuivkäimlat, siis nüüd on uuendatud juurdeehitises olemas ka erivajadustega inimestele ligipääsetav WC. Veevärgi toomine kirikusse aitab muidugi kaasa ka pühakoja heakorrale, muutes põrandate ja pinkide pesemise senisest märksa mugavamaks.
Senine vastuvõturuum käärkambri ja juurdeehitise vahel jääb edaspidi ootetoaks nii kantseleisse kui ka vaimulike jutule soovijatele.
Toomas Nigola