Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Põlva kogudus sai kroonikaraamatu

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

 Treierite suguvõsa andis Põlva kogudusele üle kroonikaraamatu, mis algab XV sajandi sissekannetega ja jätab sissekanneteks ruumi XXV sajandini.
Pühapäevasel missal maarjalauludega oli Põlva Maarja kirikus rohkelt külalisi. Lisaks Treierite suguvõsa liikmetele lauljad Puhjast ja Rannust (koorijuht Miina-Liisa Kuusemaa); teenimas kohaliku õpetaja Toomas Nigola kõrval diakon Tiit Kuusemaa; orelil Külvi Paide.
Treierite suguvõsa loeb oma esiisaks Põlva kihelkonna Peri mõisa aednikku Thomas Treyerit (1762–1807). Eesti Nahkehistöös teostatud kaunis nahkköites (kunstnik Inara Õun) kroonikaraamatut üle andes soovis prof Paul Treier (Eesti mereakadeemia) edu raamatu täitmiseks ja ütles, et 500 aasta pärast vaevalt tänaseid digiplaate lugeda osatakse, aga raamatukirja ikka. Suguvõsa sooviks oli siduda end muutuvas maailmas, kus valitsused ja parteid tulevad ja lähevad, millegi püsivamaga ja kirik on oma püsivust ajas kinnitanud.
Kroonikasse on sisse kantud teadaolevad isikud ja sündmused XV sajandist tänapäevani ning jäetud ruumi täiendusteks ja tuleviku sissekanneteks kuni aastani 2500.
Sirje Semm