Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Praostkonna aastakiri võtab kokku aasta

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

ScriptaAnnaliaLääne praostkonna traditsiooniline aastakiri Scripta Annalia jõudis enne jõule kõigisse praostkonna kogudustesse.

Ajakirja kaante vahel on jõuluaja kalender ehk siis jumalateenistuste ja kontsertide ajad praostkonna 16 koguduses. Kõik kogudused on saanud aastakirjas ka oma leheruumi, kus kirjas sündmus, mis 2019. aastal kõige enam esile tõusis. Lehe ülaservas on kontaktandmed koguduse kohta, sealhulgas ka pangakonto number, et koguduse liikmena jõuaks ära maksta veel kirikumaksu või teha annetuse.
Aastakirja esikaanel on 800aastase Vormsi kiriku pilt. Tervitusi annavad praost Kaido Saak ja sõpruspraostkonna dekaan Ralf Gebauer Saksamaalt. Tagakaanel annab sel aastal praostiks valitud Kaido Saak ka intervjuu ajakirja toimetajale Lehte Ilvesele.
Praost ütleb, et tal on kavas ise võimalikult palju kogudustes käia, sest „oma vaimulikutee algusele mõeldes tundsin end kohati väga üksi“. Ta ei lähe kolleegide juurde kui ülemus, vaid kui sõber ja toetaja.
Samuti on pikem intervjuu Lembit Tammsaluga, kes on Lõuna-Läänemaal nelja koguduse vaimulik ja Pärnus suure linnakooli täiskohaga õpetaja. Hiljuti sai ta peapiiskopilt loa kandideerida Audru koguduse õpetajaks.
Koguduste elust on eriilmelisi lugusid. Laulmisest, muusikast, laulupeost, külaskäikudest sõpruskogudustesse, parandatud kirikutest ja uutest esemetest neis, reisidest ja kristlikest motomeestest.
Piiskop Tiit Salumäe kirjutab oma pöördumises: „Soovin ja palun Eestile, meie ühisesse kodusse ja kogudusse imelist jõuluvalgust ja armu, et võiksime kuulda ja kuulutada koos inglitega: „Au olgu Jumalale kõrges ja maa peal rahu, inimestest hea meel!““
Sirje Semm