Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

PRAOSTKONNA UUDISED

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Saarte
Saarte praostkond sai kodulehekülje. Alates eelmise kuu lõpust saab Saarte praostkonna tegemistest teavet ka Internetis.

Aadressil http://www.eelk.ee/~psaarte/ on koondatud kõik praostkonna kogudused, kõigi kohta on olemas olulisim teave: kontaktid ja asukoht, enamikul on olemas ka foto. Koguduse nimele klõpsates jõuab ka juba varasemast ajast tuttavatele lehekülgedele (nt Hiiumaa kogudused).
Praostkonna leheküljelt leiab ka kuu ja nädala juhtsalmid. Rubriikide reas on paljutõotav «Praosti veerg», mille täitumist kindlasti huviga oodatakse. Teadete rida pole kõik kogudused täita jõudnud, kuid olemasolev on asjalik ja ammendav.
Saarte praostkond on meie kiriku suuremaid, siia kuulub 20 kogudust, neist 13 Saaremaal, 5 Hiiumaal, 1 Muhus ja 1 Ruhnus.

Kuressaare linn toetab oreli remonti. Saaremaal ilmuva ajalehe Meie Maa teatel otsustas Kuressaare linnavalitsus eelmisel teisipäeval peetud istungil, et toetab Laurentiuse kiriku oreli remonti 200 000 krooniga. Veel sellel aastal peaks kirikupill saama metall-keelviled ja mängupuldi.
Laurentiuse koguduse orelit remondivad Kriisa Oreliehituse meistrid, tervenduskuuril olev instrument peaks uueks saama 2009. aastal, selleks ajaks on plaanis montaaž ja häälestamine. Ajalehe andmeil plaanib linn oreli ehitust toetada ka järgmisel aastal.
EK

Usuteaduslik Ajakiri taas trükis ilmunud
Selle kuu alguses ilmus Usuteadusliku Ajakirja 2006. aasta 1. number. Ilmumispausi põhjusteks olid rahalised raskused, ent nüüd on need loodetavasti ületatud ja ajakiri leidnud ka uue tegevtoimetaja – dr Aira Võsa.
Teaduslike artiklite kõrval (autoriteks Urmas Nõmmik, Peeter Roosimaa, Jaan Lahe jt) arvustatakse raamatuid ja tutvustatakse kaitstud väitekirju, TÜ usuteaduskonna bakalaureusetöid ning õpetajakoolituse lõputöid.
Ajakirjal on olemas ka kodulehekülg: http://www.usuteadus.ee, kus artiklid kõigile huvilistele kättesaadavad.
EK