Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

PRAOSTKONNA UUDISED

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number: ,  /

Tartu

11. jaanuaril toimus Peetri kirikus Tartu Tamme Lions klubi korraldamisel juba traditsiooniks kujunenud heategevuskontsert «Kus on kodukoht». Kontsert toimus 7. korda ja kogutud annetus läks Tartu Kristliku Noortekodu kaudu probleemsete perede lastele hariduse toetuseks.

Kontsert toimus 7. korda ja kogutud annetus läks Tartu Kristliku Noortekodu kaudu probleemsete perede lastele hariduse toetuseks.

Kontserdiga koguti 21 000 krooni, lisaks on arvele laekunud umbes samas summas sponsorannetusi, ütles Eesti Kirikule klubi president Ain Kuut. Laekunud rahaga tasutakse erakoolis õppivad laste õppemaks, osa summast läheb eraõpetajatele palga tasumiseks. Kristliku noortekodu lastekodus elab 38 last ja päevakeskuses käib kuni 50 last.

Erilist rõhku pannakse laste kooliharidusele, aga ka kultuurilisele ja usulisele harimisele. Aastaga on laste arv kasvanud, tublit hoogu on juurde saanud laste kultuuriline kasvatus: pea igal õhtul tegutseb majas mõni huviring. Usulist haridust jagavad õpetaja Kaido Soom ja teoloogiaüliõpilane Kadri Reimand, ütleb noortekodu juhataja Külli Kool.

Seekordsel kontserdil astusid kuulajate ette ansamblid Lindpriid, InBoil ja kitarrist Jaan Sööt ning Tartu Noortekoor. Heategevusega täidab Lions klubi oma eesmärki aidata ligimest ja tegutseda alati omakasupüüdmatult, ütleb klubi üks asutajaliige ja Peetri koguduse õpetaja Kalle Mesila.

EK