Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Puhkpillimuusikaga peredele toetust

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudis / Number:  /

Puhkpilliorkester Kungla andis Jõgeval heategevuskontserdi, mille tulu läks paljulapselistele peredele.
18. jaanuari keskpäeval oli Jõgeva koguduse kirikusaal rahvast täis. Rahva ette astus Võrumaa puhkpilliorkester Kungla. Kontserdi tulu oli suunatud Jõgeva valla paljulapseliste puudustkannatavate perede heaks.
Jõgeva koguduse õpetaja Valdo Reimann ütles, et kontserdi asjus oli orkestriga kokkulepe juba ammu olemas. Alles kontserti ette valmistades tuli korraldajatel mõte anda sellele heategevuslik iseloom. Mõeldi peamiselt neile, kelle peres palju lapsi, vanemad alkohoolikud ja puudus majas. Jõgeva valla sotsiaalametnikel on teada rohkem kui 50 seesugust peret maakonnas, kus puudus majas ja ostuvõimalusi napib.
Kontsertsaaliks muutunud kirik oli rahvast täis. Väike saal mahutas oma seinte vahele 86 inimest. Muusikalist meeleolu hoidis üleval vaheldusrikas muusika, milles leidus näiteid nii vaimuliku kui ka klassikalise muusika vallast.
Annetusena laekus kontserdilt kokku 1009 krooni, lisaks laekus Jõgeva vallavalitsuselt 1000 krooni ja 800 krooni Eesti Kultuurkapitalilt nii puudustkannatavate perede tarvis kui ka kontserdi heaks kordaminekuks. Renko sõpruskogudus Soomest oli ürituse heaks juba varem korjanduse teinud ja annetas 60 eurot.
Kogutud raha eest ostetakse toiduaineid ning pannakse kokku abipakid. Igasse toidupakki lisatakse ka AS Werol Tehased poolt välja pandud pudel toiduõli. Toidupakid viiakse abivajajateni valla sotsiaaltöötajate abiga.
Õpetaja Reimanni arvates on seesugune ettevõtmine igati hea ja et diakooniatöö on koguduses tugeval järjel, siis oleks igati sobiv korraldada heategevuslikke ettevõtmisi edaspidigi, kui vaid Jõgeva rahvas selleks valmis on.
Signe Merema