Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Raadio 7 uues kodus

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Kristlik raadiojaam kolis kesklinnast Mustamäele.

Raadio 7 uus maja asub Mustamäe alguses Välja tn 18.

Möödunud aasta viimasel päeval ostis kristlik raadiojaam Raadio 7 hoone aadressil Välja 18, et jätkata selles üle kümne aasta kestnud tegevust. Seni töötati rendipinnal Lastekodu tänaval. Otsus soetada raadiole rendipinna asemel oma kinnistu, sündis kaks aastat tagasi majanduslikel kaalutlustel. Sobivat paika raadiojaama uue kodu tarvis otsiti kaua.

Mitu stuudiot

Aasta lõpul soetatud maja vajas esialgu väikest kohandamist, töödega tehti algust märtsis. Mõni ruum tehti raadiotöö iseärasustele sobivamaks: vaheseinte lisamisega moodustusid väiksemad toakesed stuudiote tarvis. Uues majas on nüüd uudiste-, operaatori- ja lindistamisstuudio. Otsesaated jõuavad eetrisse selleks otstarbeks kohandatud stuudiost. Oma paik on nüüdsest noortesaadete tegijail. Eraldi on olemas toimetajate ruum.

Kolimisajaks valiti ülestõusmispühade aeg, mis tundus olevat kuulaja seisukohalt kõige valutum. Nii sai eetris kõlada pühade meeleolust kantud muusika, samal ajal, kui tehnikat ja sisustust ühest paigast teise toimetati.

Kõige raskemaks ja vastutusrohkemaks ülesandeks oli saatjaantenni teisaldamine vana maja katuselt uue maja katusele. 13. aprillil jõudis tegijate rõõmuks saatja signaal uuest paigast teletornini kohe esimesel katsel. Pisut keerulisem oli edastada heli. Pärast tehnilist ülevaatamist ja vea parandamist jõudis vastuvõtjani ka heli.

Peetakse laienemisplaane

Ülestõusmispüha hommikul, 16. aprillil läks esimene saade teele juba uuest paigast. Ehkki saateid hakati tegema juba Välja tänaval, võttis lõplik kolimine aega aprilli lõpuni. Nüüdseks on raadiojaam täielikult uues kodus. Tegijad tunnevad rõõmu  uutest võimalustest senisest ligi kaks korda suuremal pinnal.

Direktor Helle Aan ütles, et Raadio 7 on siiani soovinud jõuda iga eestlaseni. Pikemas perspektiivis tahetakse jõuda nendenigi, kelle emakeeleks on vene keel.

Tulevikule mõeldes püütakse suurendada raadiosaatjate arvu. Hetkel on neid neli: Tallinnas (103,1 MHz), Tammsalus (96,1 MHz), Pärnus (88,6 MHz) ja Puhjas (92,1 MHz). Lähiajal on plaanis püstitada saatjad mitmesse Eesti väikelinna. Reaalajas saab raadiot kuulata internetiaadressil www.raadio7.ee.

Helle Aan lisas, et seoses kolimisega muutus vaid aadress (Välja 18, Tallinn 10616). Maja asub Mustamäe tee alguses Ekskaubamaja vastas Marja poe läheduses. Bussi- ja trollipeatus kannab tänava järgi samuti Välja nime. Kõik muud sidepidamiskanalid jäid samaks. Raadiosse saab helistada samadel telefoninumbritel ja aadress ei muutunud ka internetis. Ruumide õnnistamistseremoonia jääb juunisse.

Meeli Pärtelpoeg