Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rapla Redeli pälvis Raimo Kivistik

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Rapla Redeli 10. laureaadiks on Rapla kirikumuusikafestivali korraldaja Raimo Kivistik. Auhind koos preemiasummaga 10 000 krooni anti üle 23. veebruaril.

Raimo Kivistik

Raimo Kivistik

Põhjus, miks Raimo Kivistik laureaadiks esitati, oli kaalukas – eeloleval suvel leiab tema korraldusel aset 15. festival. Raplas 1993. a suvel sündinud ja mitmesse maakonda laienenud, nüüd juba rahvusvaheline festival on kontsertide arvult Eesti suurim.

Peakorraldaja Raimo Kivistik järgib aatelist joont viia head muusikat väikestesse külakirikutesse tasuta, festivaliraamatu müügist saadud rahaga toetatakse kohalikku kogudust. Kodanikualgatuse korras kõrgetasemelist festivali korraldav Kivistik naudib peale kontsertide ka head publikut. «Ei ole vahet eesti inimesel, on ta hansapankur või Vahastu küla poodnik. Kõik me oleme Eesti riigi kodanikud ja kõik me vajame head muusikat,» on ta aastate eest öelnud Eesti Kirikule.

Festivali sihtnõukogu liige, õpetaja Mihkel Kukk tunnistas, et «muusikafestivalid Rapla kirikus on saanud nähtuseks, ilma milleta ei oskaks suvist Raplat enam ette kujutadagi. Rapla nimi ja Maarja-Magdaleena kirik on nende aastatega saanud tuntuks kaugel väljaspool Eestimaad».

Raimo Kivistiku töö festivali korraldajana on ka varem tunnustust leidnud: aastal 2003 omistas president talle vabariigi aastapäeval Valgetähe medali kui kultuurielu edendajale; 2004 anti talle aga Rapla kihelkonna auhind, Tauno Kangro valmistatud Maarja-Magdaleena pronkskuju.

«Raimo Kivistik on kirjutanud kirikumuusika festivalidega Rapla maakonna kultuurilukku peatüki, mida ei õnnestu mitte kellelgi mitte üheski teises maakonnas korrata. Sellega ei saaks ta isegi enam hakkama. Ja see, mis on kultuuriloos, see jääb kestma. Sellest ei saada tulevikuski enam üle ega ümber,» tunnustas teda 23. veebruaril kohaliku ajalehe Nädaline ajakirjanik Tõnis Tõnisson.

EK