Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Reis varakristlikesse pühapaikadesse

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /


Keset Anatoolia kiltmaad tänapäeva Türgis asub müstiliste mägede alal Kapadookia (fotol), kuhu pildirüüste eest varjusid varastel kristlike sajanditel Jeesuse õpetuse järgijad ja rajasid sinna linna. Maalilistesse mägedesse, millega genius loci rõhutab ilmekalt inimelu ajalikkust ja Jumala vägevust, rajati koobaskirikud ja -kloostrid, ositi on nad väga hästi säilinud.
Sisenedes on tajutav, kui tugev on olnud kunagi seal elanute palvemeel ja usk. Koreda käega maalitud ikoonid rabavad lihtsuse jõulisusega. Kompaktseina saab mägipühamuid näha Göremes.
Kapadookia alal on ajuti paiknenud terveid linnu, nagu Avanoses, mäed on ikka sõjapagu ja kaitset andnud. Kaimaklõs on inimkäsi mäe sisse ehitanud kuni seitse erinevat «elukorrust». Vulkaanilisest kivimist mäed muudavad erosiooni toimel kuju, muutudes «tornidest» «korstnateks» ja vastupidi. Eriti uhked vaatepildid avanevad Ürgüpis.
Tee sinna ja tagasi pakub panoraame Tauruse mäestikust ja Konya alalt, võimsa looduse elamust; mäekülgedel asuvaist küladest, ettekujutust muistsest Siiditeest ja Seldžuki türklaste ajastu võimsusest, kui karavaniteid palistasid seraid ehk kauba- ja puhkehoovid (Aksaray, Sultan Han Kervansaray) ning rändmunkadest islamit teenivad müstikud võisid pakkuda palvekirglikke tantsuetendusi.

4.–11. juunini on võimalus sõita Eesti Kiriku lugejatega neid paiku kogema. Lendame Tallinn – Antalya – Tallinn. Majutus hotellis Fatih (3 tärni) Alanya linnakeses, kust bussiga sõidame kolmeks päevaks Kapadookiasse. Siiski tuleb tublisti ronimist. Hinnas hommiku- ja õhtusöögid, vabadel päevadel võimalus uuendada tutvust päikese ja Vahemere veega. Reisi hind 595 eurot,  kindlustus ja Türgi viisa hinnale lisaks. Reisi koostööpartnerid on Robinson Reisid ja Novatours.
Võta ühendust:  Juune Holvandus, tel 5568 1181.