Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rutt Süvari teenib Järva-Madise kogudust

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Pühapäeval teenisid Järva-Madise kogudust Järva praostkonna praost Teet Hanschmidt ja diakon Rutt Süvari.Rutt Süvari on viimased kaks ja pool aastat olnud Harku naistevanglas kaplan. «Minu jaoks koguduse teenimine ja töö kaplanina täiendavad teineteist,» ütles Rutt Süvari. On selge, et vanglakogudus esitab hingehoius erinõudeid ning on hingele raskem kanda kui keset kaunist Järvamaad Tammsaare-mail asuv kirik. «Mõtlen ka sellele, et juba pooleteise aasta pärast lähen pensionile ning mulle on alati meeldinud mõte veeta sealtpeale oma elu maal.»
Järva-Madisele viib Tallinnast Jüri kaudu sõites ilus maaliline tee ning Järva-Madise kiriku juurest algavad Kõrvemaa matkarajad. Albu vald on samuti väga rahul ning paneb omalt poolt õla alla, et kirikuelu senisest paremini toimima hakkaks. Rutt usub, et Jumal on nii tahtnud ning vastavalt asjad korraldanud.
Praosti sõnul võeti uus vaimulik koguduse poolt soojalt vastu. Ka ei näe ta mingit probleemi kahe tööpaiga vahel. «Anna koguduse õpetaja Jaanus Klaas töötab samuti kaplanina Murru vanglas.»
Järva-Madise kogudus jäi vaimulikuta õpetaja Pille Salveste surma järel 20. juunil. Vakantseks kuulutatud ametikoha täitmiseks 14. septembriks vaimulikelt avaldusi ei laekunud.

Juune Holvandus