Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Saab uue hingamisega edasi minna

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Õpetaja Peeter Krall võttis õnnesoove vastu Nõva kirikus. Kuu viimasel pühapäeval teenib ta Rooslepa kabelis. Illimar Toomet

Nädal tagasi tähistas Nõva koguduse õpetaja Peeter Krall 65. sünnipäeva. Vaimuliku ametis on ta olnud viimased viis aastat.

23. augustil kogunes Nõva Püha Olevi koguduse paarkümmend aktiivsemat liiget, aga ka kaasteelisi praostkonnast, kirikusse tänujumalateenistusele, kus teenisid õpetajat õnnitlema tulnud piiskop Tiit Salumäe ja Lääne praost Leevi Reinaru.
Piiskop Salumäe, kes oli Nõva koguduse hooldajaõpetaja Peeter Kralli diakoniaastatel (2011–2013), mõte oligi tähistada ametivenna sünnipäeva ühiselt kogudusega. Jutlustas sünnipäevalaps, orelit mängis Lia Salumäe. Külalisi tuli ka Keilast, Peeter Krall on paarkümmend aastat olnud sealse koguduse liige. Praost Reinaru andis üle praostkonna tänukirja.
Huvist teoloogia vastu hakkas Peeter Krall Rummu avavangla direktorina õppima metodisti kiriku teoloogilises seminaris ja pärast lõpetamist Keila õpetaja Marek Rootsi õhutusel kogudust teenima ajal, mil ta oleks võinud pensionile jääda.
Peetri sõnul tundus õpetaja latt talle nii kõrge, et tema küll selleni ei küündi. Ent Ove Sander kutsus ta usuteaduse instituudi pastoraalseminari ja nii sai latt ületatud: 31. oktoobril 2013 sai Peeter Krall preestriordinatsiooni.
Koguduse ettepanekul on konsistooriumi otsusega õpetaja ametiaega pikendatud tema 70. eluaastani. Poolesaja liikmesannetajaga Nõva kogudus optimeerib oma väljaminekuid ja tegevusi, jumalateenistused toimuvad suvel igal nädalal, muul ajal kaks korda kuus. Õpetaja töötab ainult Issanda auks ja saab kogudusest sõidukompensatsiooni, mis on igati õigustatud, sest kirikusse on kodust poolsada kilomeetrit.
Peeter Krall kolis 1987 Tallinnast Nissi valda Riisiperre ja peab koos abikaasa Tamaraga Jaanika talu, mis tegeleb kitsede kasvatamisega ning kitsepiimast toodete valmistamise ja müügiga. Sel suvel äratas õpetaja ellu vana traktorilogu ja ehitas puulõhkumismasina. Talle meeldib nokitseda ja ta kinnitab, et ei taha kõike poest osta. Sünnipäev peetud, võib ta enda sõnul uue hingamisega uude eluaastasse minna.
Rita Puidet