Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Saare rahva koolihooaeg

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kuressaare Laurentiuse kirikus toimub laupäeval õppepäev koguduste juhatuse ja nõukogu liikmetele.
Kirikutöö vaimulike teemade kõrval on tähtsal kohal majandusküsimused. Koolitusprogramm algab tegelikult juba reedel koolitajate õppepäevaga, millest võtab osa ka piiskop Einar Soone. Kevadel aprillis Helsingis toimunud koguduste nõukogu liikmete koolituspäeval lepiti kokku järgmise õppepäeva suhtes Saaremaal.
Abipraost Anti Toplaane sõnul tehakse reedesel õppepäeval ka kokkuvõtteid koolitajate seni tehtud tööst. Toplaane sõnul on siiani toimunud kolm sarnast koolitust.
Saaremaale tahetakse tulla
Laupäevale on planeeritud pikem koosolekupäev ligi viiekümnele inimesele kogu praostkonnast. Anti Toplaan ütles, et tulijaid on proportsionaalselt vastavalt koguduste suurusele. Päeva esimesel poolel käsitletakse koguduse olemuse ja ülesannetega seotud küsimusi, pika tööpäeva teine pool on pühendatud majandusasjadele. Kuna Saaremaal käib väga palju turiste, siis on Toplaane arvates oluline käsitleda koguduste varaga seotud küsimusi. «Kuidas end turul välja pakkuda,» pealkirjastab Toplaan õppepäeva teise osa.
Majandusteema valgustamiseks on lektoriks kutsutud Eesti Haldusjuhtimise Instituudist Janis Prii, kes tutvustab Euroopa Liidu programme. Pärnu-Jakobi koguduse õpetaja Urmas Viilma jagab oma kogemusi kogudusemaja mitmekülgsest kasutusest. Lektoreid on õppepäeval teisigi.
«Meie praostkonnal läheb üldiselt hästi,» ütleb Toplaan. «Meil on tublid noored vaimulikud ja tubli praost. Vaimulikke ei saadeta saarele enam asumisele, vaid siia tahetakse tulla.»
Poolteist üritust päevas
Saarte praostkonda on peapiiskop nimetanud üheks stabiilsemaks Eestis. «Mandri liikmeannetajate arvu langus pole meile jõudnud,» ütleb Toplaan, «ja ma ei usu ka, et see meile jõuab.» Tema arvates on stabiilsuse taga pidev konkurents uute vabakirikutega, kes on Saaremaal küllalt aktiivsed. «Peab vormis püsima,» arvab Toplaan.
Toplaane teenitavas Laurentiuse koguduses on edukalt tööle läinud «Koguduse kasvu kooli» projekt. Tema sõnul käib see seitsmendat hooaega. Samuti võetakse aktiivselt osa Misjonikeskuse algatatud projektist «Reis Usumaale». «Meil toimub iga päev keskmiselt 1,5 üritust,» räägib Toplaan.
Järgmise üritusena on Saarte praostkonnas 23. oktoobril koos Lääne praostkonna vaimulikega ühine õpetajate konverents, kus arutatakse pühapäevase kirjakoha üle ning räägitakse kiriku arengukavast.
Kristel Neitsov