Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Saarlased jagavad tunnustust

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Saare maavalitsuse teeneteplaadiga tunnustatakse tänavu kaheksat inimest, kes oma töö ja tegevusega on kaasa aidanud maakonna arengule ja silma paistnud maakonna jaoks oluliste saavutustega.

Elutöö eest koguduseõpetajana antakse teeneteplaat Ruhnu kiriku õpetajale emeriitpraost Harry-Johannes Reinule (86), kes 1996. aasta suvest on teeninud Ruhnu Magdaleena kogudust. Kõrgest east hoolimata täidab ta oma ametikohustusi pühendunult ja vastutustundeliselt. Õpetaja Rein on vanim EELK tegevvaimulik.
Teeneteplaat antakse ka kunstiajaloolasele, OÜ Rändmeister juhatajale Juhan Kilumetsale pikaajalise ja kõr­getasemelise uurimis-, projek­teerimis- ja restaureerimistöö eest Saaremaa pühakodades.
Juhan Kilumets on uurinud paljusid Eesti, sh ka Saaremaa pühakodasid ja juhatanud nendes restaureerimistöid, avaldanud arvukalt erialaartikleid, esinenud ettekannetega konverentsidel ning seminaridel, andnud välja raamatu «Eesti kirikukellad». Juhan Kilumets on korraldanud 2010. a Villem Raami 100. sünniaastapäeva ürituse Saaremaal, olnud filmi «Pöide, vaikiv tunnistaja» stsenarist.
Juhan Kilumetsa tööd on alati tehtud suure pühendumuse, põhjalikkuse ja missioonitundega. Tema juhitud OÜ Rändmeister meeskonda iseloomustab lugupidav suhtumine vanadesse hoonetesse ja meistrite töösse ning nende töö on alati kvaliteetne.
Autasud antakse üle Eesti Vabariigi 95. aastapäevale pühendatud pidulikul vastuvõtul 22. veebruaril Kuressaare linnuse kapiitlisaalis.
Eesti Kirik