Saarte praostkonna uued juhid on ametisse seatud

/ Autor: / Rubriik: Sündmused, Uudised / Number:  /

6. juulil seadis piiskop Anti Toplaan Kihelkonna kirikus ametisse Saarte praostkonna praosti ja abipraosti, keda sinod valis 16. aprillil.

Altaris (vasakult) praost Rene Reinsoo, piiskop Anti Toplaan, abipraost Hannes Nelis. Foto: piiskop Toplaane Facebooki kogu

Sündmus toimus Kihelkonna kirikumuusikafestivali raames kontsert-palvusel. Praost Rene Reinsoo ja abipraost Hannes Nelise ametisse seadmisel assisteerisid piiskoppi Kärdla koguduse õpetaja Hüllo-Kristjan Simson ja Kihelkonna sõpruskoguduse endine õpetaja praost Lauri Hirvonen. Orelil teenis kaasa Riia toomkiriku organist Aigars Reinis ja laulis ansambel Collecta, keda juhatas Ülle Reinsoo.

Tervituseks said sõna Saaremaa vallavolikogu esimees Jaanus Tamkivi ja Kihelkonna koguduse juhatuse esimees Thea Raik. Pärast ametisse seadmist ootas osalejaid pastoraadi aias kaetud kohvilaud. Koosviibimisel said kõik soovijad uut praosti ja abipraosti õnnitleda.

Praost Rene Reinsoo ordineeriti diakoniks 1993. aastal ja õpetajaks aastal 2000. On Kihelkonna kogudust teeninud 1993. aastast, alates 2001. aastast koguduse õpetajana. On Kärla ja Mustjala koguduse hooldajaõpetaja. Reinsoo on praostkonna abipraosti ülesannetes teeninud juba üheksa aastat. Ta on pälvinud mitmeid tunnustusi: EELK aasta vaimulik 2015, EELK aukiri 2016, EELK III järgu teeneterist 2018; Saare maakonna aasta isa 2007.

Kuressaares sündinud abipraost Hannes Nelis on Valjala koguduse õpetaja ja Kaarma ning Muhu koguduse hooldajaõpetaja. Ta ordineeriti diakoniks aastal 1991 ja aseõpetajaks 1992. Õpetaja õigused anti 1999. aastal. On aktiivne kaitseliitlane, Kaitseliidu Saaremaa maleva kaplan. Abipraost Nelist on kirikus tunnustatud järgmiselt: EELK aukiri 2017, aasta vaimulik 2020, EELK III järgu teeneteristi 2021.

Eesti Kirik