Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Sada päeva juubelini

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

26. augustil, mil Soome iseseisvuspäevani ja 100. sünnipäevani oli jäänud 100 päeva, tähistati Helsingis eelolevat suursündmust suure rahvahulgaga.
Senati väljakule kogunes tuhandeid esinejaid ja pealtvaatajaid, et osa saada kultuurilisest suursündmusest. Eesti dirigendi Lehari Kausteli eestvedamisel esinesid korraga 100 koori ja 1000 esitajat, kuhu kuulus 100 keelpillimängijat, 100 käsikella, solistid, tantsijad, kandlemängijad jt muusikud Eestist, Soomest ja Rootsist. Ettekandele tuli helilooja Lasse Heikkilä „Soome missa“ spetsiaalselt selleks ettekandeks arranžeeritud versioon.
Suursündmust tervitanud president Sauli Niinistö abikaasa Jenni Haukio sõnas, et „Soome missas“ elavad soomlased läbi oma maa ajaloo murranguhetki. „Läbi erinevate põlvkondade on käegakatsutavad ja tunnetuslikud kultuuripõhimõtted liikunud edasi, toetudes samadele soomlaste põhiväärtustele. Kui ühiskonda on tabanud oht, oleme saanud sellest jagu koos, üksteisele toetudes. Sellist koostegemise hinge vajame ka praegu,“ ütles Haukio oma tervituses. Tänusõnad ütles ta Lehari Kaustelile kui projekti eestvedajale ja kunstilisele juhile, samuti koreograafile Sirkku Hoikkalale.
EK