Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Sakus õnnistati teadaolevalt esimesed leerilapsed

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Saku ajaloo esimesed leerilapsed Evelin Ots, Christo Leppik, Helari Puust, Siim Liiv, Mart Nool ja Märt Liiv, keskel Jüri Vallsalu.  Kaarel Vahermägi
Ühel suvisel pühapäevahommikul võisid Saku abikirikust möödujad olla tunnistajaks ajaloolisele sündmusele: pühakoja õuel toimus teadaolevalt esimene leeripäev Sakus.

Leeriõnnistuse võtsid 4. juulil vastu kuus Saku valla noort, kellest kolmele sai see suvepäev ka ristimispäevaks. Värsked Hageri koguduse liikmed olid alates mullu sügisest osalenud Saku huvikeskuses korraldatud alfa-, beeta- ja credo-kursustel, mille viis läbi kogudus koos noorteklubiga Esik.
Leeriõnnistusest huvitatutele andis Hageri koguduse õpetaja Jüri Vallsalu lisatunde sakramentide teemal. Credo-kursuse lõppakordina osaleti juuni lõpul veel Juurus evangeelses keeleõppelaagris English Camp, mis korraldati koostöös noorteühinguga Koma, Ida-Euroopa aladel tegutseva misjoniorganisatsiooni Josiah Venture esindusega Eestis.
Küllalt elava liiklusega Tallinna maantee ääres asuva Saku abikiriku hoonest ehk vanast vennastekoguduse palvelast olid altar ja pingid päikese kätte tõstetud. Üle õue kostusid kitarri-, saksofoni-, viiuli-, basskitarri- ja klaverihelid ehk koguduse ja Esiku muusikutest leeriteenistuseks koostatud ansambli mäng koos lauluga. Päevakangelasi ja külalisi oli kokku üle neljakümne. Õnnistussõnad andis noortele kaasa Jüri Vallsalu.
Esiku tegevjuhi Kristiina Seppeli sõnul on vastsete kogudusekaaslastega sidemete hoidmine väga oluline ja ta loodab, et ka edaspidi saadakse tihedalt kokku. «Vaatamata suvepuhkustele saame suhelda internetikeskkonnas või saata sõnumeid ja kohtuda spontaanselt. Plaanis on organiseerida ka väike laagri järelpidu. Sügisest alustame Sakus jälle noorteüritustega, aga just isiklikud suhted on tähtsad.» Soovist sõprust hoida räägib kas või fakt, et leeripäeva edasi tähistama sõideti veel Kohilasse ühe leerilapse koju.
Hageri koguduse kuulutuspunktis Sakus toimuvad jumalateenistused igal pühapäeval, sügisest on plaanis alustada kord kuus jumalateenistustega noortele. Samuti on sügisest taas algamas alfakursus, millele järgnevad beeta ja credo.   
Piret Riim