Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Seati vaimulikuametisse valvamispühapäeval

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

18. novembril ordineeris peapiiskop Andres Põder Tallinna piiskoplikus toomkirikus Georg Glaase (26) preestriks ja Tõnis Tamme (52) diakoniks.

Peapiiskoppi assisteerisid piiskop Einar Soone ja toomkoguduse õpetaja Urmas Viilma, kaasa teenis emeriitpeapiiskop Kuno Pajula, Rootsi praostkonna praost Ingo-Tiit Jaagu ja Viru praostkonna abipraost Tauno Toompuu.
Ordineeritav Tõnis Tamm võttis jutluse aluseks kirjakoha Taaveti 94. laulust, rõhutades valvamise olulisust inimese elus. Iga inimene vajab oma argielus meeldetuletust, kinnitas diakon kantslist, lisades, et heaks abiks võiks olla kirikukellad, mis võimsa kellamänguga meie argiellu jõuavad. Justkui meelde tuletades Looja lähedust ning meie ristiinimeserolli.
Kuulutamise ja ligimese teenimise ametisse ordineeritud Tõnis Tamm, omades 35aastast staaži ooperilauljana, sooritas diakonieksami 16. oktoobril. Ta kinnitas Eesti Kirikule valmisolekut anda endast olenev, et «kõik uinujad saaks äratatud».
Tõnis Tamm, kes soovib jätkata õpinguid usuteaduse instituudis, ordineeriti Viru praostkonna vikaar­­d­ia­koniks, aga esialgu asub ta ametisse Stockholmi eesti kogudusse õp Tiit Pädami juures. Olles ka koguduse juhatuse liige, tunneb ta erilist kohustust aidata kaasa koguduse kasvamisele ennekõike nooremate inimeste arvel. Konkreetseks töölõiguks on tema juhtida koguduses kindlale teemale üles ehitatud vestlusringid.
Georg Glaase lõpetas 2010. aastal usuteaduse instituudi magistrikraadiga ning 2011. aastal pastoraalseminari ja on aasta tegutsenud diakonina Tallinna piiskoplikus toomkoguduses. «Soovisin leida teenimiskohta Tartu lähistele ning nii ma Laiusele, sinna väärilise ajaloo ning sõbralike inimestega kogudusse jõudsingi,» kirjeldab oma koguduseotsinguid kirikulehele Georg Glaase.
Neljal korral oli ta Laiuse Püha Jüri kirikus teenida jõudnud, kui pärast ametlikku proovijutlust 11. novembril koguduse täiskogu nõukogu ülesannetes kandidaadi ühehäälselt endale õpetajaks valis.
Glaase nimetab avarat tööpõldu, mis teda Laiusel ootab: «Jumalateenistuste läbiviimise kõrval pean vajalikuks luua endale konkreetne pilt kogudusest, soovin otsida üles koguduseelust kõrvale jäänud liikmed ja koostada vajalikud aruanded,» loetles ta, lisades, et siis võib helge jõuluaeg saabuda.
Liina Raudvassar