Sõjaärevus on Võru praostkonna vaimulikele väljakutseks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Võru praostkonna sinod toimus markusepäeval, 25. aprillil Põlvas. Lisaks peapiiskop Urmas Viilmale võttis sellest konsistooriumi esindajana osa piiskop Marko Tiitus, kellele see oli esimene tööpäev piiskopi ametis.

Pärast avateenistust kutsuti kõik kirikulised ühisfotole. Esiplaanil kohalik õpetaja ass Toomas Nigola, tema taga vaimulikud praost Üllar Salumets (paremalt), piiskop Marko Tiitus, peapiiskop Urmas Viilma ja diakon Urmas Koorits. Foto: Liina Raudvassar

Üldises tonaalsuses rahulik ja võrumaiselt muhe sinodipäev sai alguse Põlva Maarja kirikus armulauaga jumalateenistusega, kus jutluse pidas piiskop Marko Tiitus, kes keskendus markusepäeva tähendusele kirikukalendris.

Piiskop tuletas meelde, et evangelist Markus oli Pauluse lähimaid kaastöölisi, kuid lahkhelide tõttu saabus nende koostöös hetk, mil mehed tundsid, et üheskoos edasi liikuda enam ei saa.

Piiskop nentis, et eks seda tuleb ette meiegi päevil – senised mõttekaaslased võivad ühtäkki tunda, et edasi tuleb minna eraldi. Evangelist Markus rajas Aleksandria koguduse ja valiti selle piiskopiks ning ta suri märtrina.

Edasi lugemiseks:

Tee digitellimus

Oled juba tellija? Logi sisse