Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Soome kristlik telekanal TV7 alustas Eestis

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Kristlik telekanal Taevas TV7 alustas detsembris saadete edastamist Eestis, pakkudes mitmekülgset vaimulikku programmi kõigile vanusegruppidele.
Kanal püüab luua omamoodi uut kultuuriakent, mille kaudu saab usuasjadest avalikkuse ees vabalt rääkida. TV7 tahab ehitada silda Kristust veel mitte tundva inimese ja koguduse vahele. Programm koosneb piibliõpetusest, vestlussaadetest, uudistesaadetest, dokumentaal- ja muudest filmidest, muusikast ning loomulikult laste- ja noortesaadetest. Kanal on konfessioonidevaheline.
TV7 saadab oma signaali Soomest Eestisse Elioni digi-TV võrku ja vaadata saab seda 70. kanalil. Lähitulevikus on plaan hakata saateid edastama ka teiste operaatorite kaabeltelevisiooni võrkude kaudu.
Eestis nähtav TV7 programm on praegu identne Soome TVga ehkki kolmandik saateist on juba varustatud ka eestikeelsete subtiitritega. Selleks aga, et tõlge oleks kõikidel saadetel, otsib Taevas TV7 vabatahtlikke, kes sooviksid abistada saadete tõlkimisel soome või inglise keelest eesti keelde. Tulevikus on TV7 Eesti programmis kindlasti ka koht Eestis toodetud ning eestikeelsetel kristlikel telesaadetel.
TV7-le on Soomes 2003. aastal aluse pannud meediakontserni Sanoma Oy üks pikaaegsetest juhtivatest töötajatest, tuntud meediategelane Martti Ojares. Kanalil on üle 30 töötaja Soomes, Eestis ning Iisraeli välistoimetustes.
Telekanal on finantseeritud toetusmaksetega tavalistelt kristlastelt Soomes. Kanalil on ligi 4000 toetajaliiget. Eelarve katmiseks on ka Eestis asutatud mittetulundusühing Taevas TV7 Kristlik Ühing, mille kaudu on võimalik kristlikku teletööd toetada.
Soomes on kanalil umbkaudu 300 000 vaatajat. TV7 eestikeelse programmi tootmisel loodab tulevikus oma osa anda Tartu Pereraadio Ühing, kes peab ka ühinemisläbirääkimisi Eesti Kristliku Televisiooniga.

Mari Paenurm