Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Soome misjonitöö võib laieneda Indiasse

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Helene Toivanen zou hõimu rahvariietes. Joona Toivanen

Meie kiriku välismisjonär Helene Toivanen andis veebruaris teada, et sõidab tööülesannetes Indiasse.

Nüüd, tagasi Bangkokis, jagab ta kirikulehele teavet sõidu eesmärgist. Helene sõnul sõitis ta Kirde-Indiasse, et tutvuda Manipuri kirikuga ja arutada koostöövõimaluste üle.

Nädala jooksul koolitas Helene kahes linnakeses pühapäevakooli õpetajaid ja kirjutab, et õppijate vastuvõtt oli väga soe ning huvi koolituse vastu suur. Manipuri kirik ei paku praegu vabatahtlikele täienduskoolitust, aga vajadus on suur nii õpetamismetoodika, õpetamise mõtestamise kui ka luterliku teoloogia järele. 

„Kuna esmakülastuse eel on keeruline saada teavet õppijate arenguvajadustest, on esmane koolitus alati katsetamine ja üksteise tundmaõppimine,“ kirjutas Helene oma käigust Indiasse. Tema jaoks oli oluline kuulata sealsete õpetajate küsimusi ja mõtteid ning leida nende küsimustele lahendusi. Siis saavad ka lapsed tunnist vastused enda küsimustele. Et laste tähelepanu võita, peaksid tunnis kasutatavad meetodid olema mitmekülgsed, teab Helene varasemast kogemusest.  

„Pühapäevakooli õpetajate roll kirikus on oluline ja õpetajad peavad tundma end asjatundjatena ja nautima oma tööd,“ kirjutab Helene. Kas koostöö tulevikus ka toimuma hakkab, on veel otsustamata. Ettepanek on saadetud Helene ja Joona misjonitööle läkitanud Soome misjoniseltsile. Helene palub eestpalvet – tarkust ja juhatust koostöö arendamiseks, et see võiks toetada sealses kirikus teenivaid õdesid ja vendi.

Helene ja Joona Toivanen elavad Kagu-Aasias juba neljandat aastat. Esmalt Myanmaris, ent pärast riigipööret jagavad õpetust Tai ja Indoneesia luterlikus kirikus.

Rita Puidet