Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Soovid korraldada koguduse visioonipäeva?

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Koguduse visioonipäeva aitab korraldada misjonär Liisa Rossi.Kirsti Malmi.

Misjonikeskus pakub kogudustele uut koolitust: koguduse visioonipäeva. Koolitajaks on misjonär Liisa Rossi.

Milline on meie kogudus? Mis on meie tugevused? Mida teeme väga hästi? Mida vajame? Kas oleks ehk vaja midagi muuta? Milline kogudus tahame tulevikus olla? Kui koguduses küsitakse selliseid küsimusi, siis oleks ehk hea koos mõtlemiseks ja arutamiseks korraldada visioonipäev. Abikäe selleks ulatab EELK Misjonikeskus.

2020. aasta oktoobrist misjonikeskuse koolituste koordinaatori ametit pidav Liisa Rossi jagab: „Visioonipäev on hea võimalus kaasata koguduse liikmeid aktiivsesse kogudusetöösse. Samuti innustada ja julgustada neid, kes juba kaua on mingi töölõigu eest vastutust kandnud. Varuda võiks vähemalt kolm tundi, ent soovi korral võib sisustada ka terve päeva.“

Päeva sisu kujundatakse vastavalt iga koguduse soovidele ja vajadustele. Võetakse aega, et analüüsida oma koguduse tööd, jagada unistusi, arutada koguduse jaoks tähtsaid teemasid ja seada konkreetseid eesmärke, unustamata kõike arutatut ka palves Jumala ette kanda. Soovi korral saab päevakavasse mahutada ka piiblitunni.

Varem misjonikeskuse pakutud koolitustest saab visioonipäeva puhul paralleele tõmmata juhtorganite koolitusega, mida on kaasajastatud ehk muudetud lühemaks ja uuendatud sisu. Koolitaja, kelle kutsumine on kogudusele tasuta, on selles visiooni loomise protsessis toeks. Koguduse osaks on koondada inimesed, pakkuda füüsiline keskkond ja hoolitseda toitlustamise eest. Kui soovid visioonipäeva oma koguduses korraldada ja pandeemiaga seotud piirangud seda vähegi võimaldavad, siis võta julgelt ühendust misjonikeskuse koolituste koordinaatori Liisa Rossiga: liisa.rossi@eelk.ee, tel 5193 3224.

Kätlin Liimets