Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Sõprusel ja sõpradel on oluline koht

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Anti Toplaan (vasakul) ja koguduse kohvilauda külla kutsutud Andrus Raun.  Erakogu

Kuressaare koguduses on aktiivne elu. Koguduse kohvilauda kutsutakse külalisi, peetakse laagrit ja külla oodatakse sõpru Soomest.

Kuressaare kogudusel on sõpruskogudused Rootsis ja Soomes. Sel ja järgmisel septembri nädalavahetusel ootab Kuressaare kogudus taas külalisi ja kindlasti ei ole Saaremaa loodus see põhjus, miks pikk teekond Soomest ette võetakse. 

Kui arvasin, et külalised jäävad saarele nädalaks, kummutas õpetaja Anti Toplaan mu arvamuse. Koguduses on äratusnädalaid peetud, kuid külalistest on moodustunud lihtsalt kaks gruppi ja nii võõrustatakse Soomest saabuvaid lestadiuslastest sõpru kahel järjestikusel nädalalõpul. 

Kuu aega tagasi tähistati koguduse ja kiriku esmamainimise 500. aastapäeva. Siis oli kogudusel külas paarkümmend esindajat neljast väliskogudusest. Koostöö lestadiuslastega on kestnud juba aastaid, kinnitab õpetaja. Lisaks pühapäevastele jumalateenistustele peetakse nüüd koos külalistega ka vaimulikku koosolekut. Läinud pühapäeval alustati koguduses aga taas kohvilauaga, kus hooaja esimeseks külaliseks oli Saaremaa vallavolikogu liige Andrus Raun.

Kinnituseks koguduse headest sidemetest Saaremaa ringkonna kodutütardega on peatselt toimuv laager. Nimelt lähevad kogudusega seotud lapsed koos lastetöö juhi Maarika Vainoga Püha laagrikeskusesse laagrit pidama. Kuna ta on oma ametis uus,loodame tema kogemusest peatselt lehe vahendusel lugeda. Jätkuvalt kogunevad koguduses väikerühmad ja nii juba 30 aastat. On, mille üle rõõmustada. Lõikustänupühal on aga kirikus tulemas tänuüritus, millega tänatakse kirikutorni remondile kaasaaitajaid ja kiriku aastapäeva ürituste läbiviijaid ja toetajaid.

Rita Puidet