Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Sulase toimetus soovib lahket lugemist

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

sulane-1Kaarli koguduse ajakirja Sulane selle aasta esimene number on saadaval.

Võiks öelda, et Kaarli koguduse kaubamärk on ajakiri Sulane, mida on ilmunud 66 numbrit.
Ajakirja sisu ja välimuski on ootuspärane, väljakujunenud teemade ja ühtlase kvaliteediga. Nelipühaks ilmunud trükises on muidugi teemakohane jutlus, kus koguduse abiõpetaja Kaisa Kirikal kirjutab: «Jumala Vaimu puudutus on igale inimesele nagu kosutav vihm pragunenud ja janus maapinnale.»
Meie janu uute teadmiste järele aitavad kustutada juba tuntud autorid Ain P. Leetma, Anu Allikvee ja Tiina Veisserik. Leetma tutvustab vaeste kaitsepühakut Tour­si püha Martinit, Veisserik aga uue ühiskonna loomise 3. konverentsi (toimus Tallinnas 20. veebruaril) taustal Eesti kultuuriruumis vähetuntud, Venemaal sündinud ja Ameerikas juhtiva sotsioloogina töötanud Pitirim Sorokinit (1889–1969) ja tema maailmavaadet. Kunstiteadlane Anu Allikvee on vaatluse alla võtnud uskmatu Tooma ja kaks maali: Caravaggio ja van Nuysseni maali Toomast, kes uurib Jeesuse küljehaava.
Alati on armsad lugeda lood, mis räägivad kogudusest ja töötegijatest. Nii saab teada, kuidas sai Toomas Mäeväljast orelihooldaja, kuigi seda ametit ei saa meil üheski koolis õppida.
Lugeda saab sellest, kuidas valmisid 1930ndatel kirikule altari- ja kantslikatted, kuidas kammerkoor Canorus käis oktoobris kontserdireisil Maltal ja et koguduse lasteaial on nüüdseks vanust 20 aastat.
Ajakiri, mis ilmub paberkandjal kaks korda aastas, on leitav ka koguduse kodulehelt.  Toimetus: Külli Saard ja Saima Sellak-Martinson.
Rita Puidet