Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

„Suur piibliseiklus“ ootab osalema

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Tallinna Toomkooli võistkond: Justus Janke (vasakult), Ralf Reno Roots, Kristjan Simon Hannus ja Martin Minin. Heiki Haljasorg

Raadio 7 direktor Helle Aan käis Tallinna Toomkoolis autasustamas raadiomängu „Suur piibliseiklus“ üht võitjat – III poisteklassi võistkonda.

Helle Aan selgitab raadiomängu kulgu ja selle eesmärki: „„Suure piibliseikluse“ eesmärk on aidata raadiokuulajatel mõtestada kristlikku usku piiblialaste teadmiste kaudu. Mõte sai alguse soovist tõsta piiblitarkuste tundmise taset meie ühiskonnas. Otsustasime seda teha ühe piiblialase viktoriiniga lastele.
Korraldasime koos Avatud Piibli Ühingu ja Eesti Piibliseltsiga raadiomängu „Suur piibliseiklus“ pühapäevakoolide ja kristlike koolide algklasside õpilastele. Ja kuna võistlus salvestati, siis said raadioeetri kaudu sellest osa ka meie kuulajad. Piiblialaste teadmiste omandamise kaudu soovisime ka teadvustada EKNi teema-aastat „Eesti usk“. Meie projekt on oikumeeniline ja EKNi poolt toetatud.
Esimeses võistluses osales 12 võistkonda: kuus pühapäevakoolidest ja kuus koolidest. Mängujuhiks valisime kristliku taustaga tuntud inimese, kelleks seekord oli Estonia teatri ooperisolist Helen Lokuta.
Mäng toimub küsimuste-vastuste vormis ja piiblilood, mis selgitusi ootavad, on valitud Avatud Piibli Ühingu poolt välja antud raamatust – veebiprogrammist „Suur Piibliseiklus“. Veebilehel: www.avatudpiibel.ee/tooharud/suur-piibliseiklus.
Lõpptulemusena jagasid esimest-teist kohta Tartu kristliku põhikooli ja Tallinna Toomkooli võistkond. Teist ja kolmandat kohta jagasid Tartu Peetri kooli ja Nõmme baptistikoguduse pühapäevakooli võistkond.“
Et viktoriin läks edukalt, siis otsustati sellega jätkata. Osalema on oodatud ikka pühapäevakoolide lapsed ja algklasside õpilased. Registreeruda saab aadressil raadio7@raadio7.ee 31. maini.
Pühapäevakoolide võistkondade mängud soovitakse lindistada juba kevadel kuni jaanipäevani. Kooliõpilaste võistkonnad kutsutakse aga raadiostuudiosse või sõidetakse kohapeale septembris.
Tiiu Pikkur