Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Suure Reede ristiteerännak

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Rännakulised tõusmas Toompeale: ristiga kõige ees toomkoguduse õpetaja Urmas Viilma. Sirje Semm
Mitmel pool üle Eesti kõndis ristirahvas risti taga lauldes ja palveid lugedes läbi Jeesuse kannatusteed.
Tallinlased käisid selle tähistamiseks ristiteel, mis viis läbi vanalinna kirikute. Lisaks tavapärasele ristile oli kaasas ka Euroopa eelmise kultuuripealinna Ruhri kingitud titaanist rist. Rännak algas Jaani kirikust, kulges läbi Kaarli, nelipühi kiriku Toompea keskuse ja piiskopliku toomkiriku alla Olevistesse. Igas peatuspaigas mängiti rännakulistele stseene Jeesuse teekonnast ristisurmani ja haudapanekuni. Oleviste võlvide all süüdati palveküünlad ja saadi osa agape-söömaajast.
Praost Jaan Tammsalu hinnangul oli seekord ristiteel kõndimas ligi 800 inimest erinevatest kogudustest. Kui eelmistel aastatel on ristiteekäigul olnud põhiliselt lapsed ja pered, siis tänavu oli ristiteeliste hulgas enam täiskasvanuid. Rännaku korraldajad olid Tallinna kirikute lastetöö tegijad.
Samal ajal läbi vanalinna sammunud ristiteelistega tegi oma palverännakut kirikus Peeteli kogudus õpetaja Avo Üpruse juhtimisel. Traditsioonilisel ristitee palvusel käisid ka Pärnu kirikute liikmed. Vana-Pärnust alanud ristikäik kulges 12 peatust tehes kesklinna kunagise Nikolai kiriku asukoha juurde.  
Sirje Semm