Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Suurenev tööpuudus paneb inimesed tegutsema

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Valgas ja Pärnus on kogudused inimestele appi tulnud, kinnitavad Ester Liinak ja Erika Kukk.
Umbes kaks aastat on Valga koguduse juures tegutsenud Domus Petri Kogu. Kogu tegevjuht Ester Liinak ütles Eesti Kirikule, et loodud mittetulundusühing jätkab ka sel aastal linna abivajajate aitamist. Domus Petri Kogu müüb linna sotsiaalabiametile supiköögi teenust. Iga päev käib söömas umbes 30 inimest, kelle sotsiaalabiamet on nende juurde suunanud.
Käesoleval aastal on linn antavat rahasummat suurendanud ja Ester Liinak kinnitab, et nende käsutuses olev köök võimaldab toita ka enamat arvu inimesi, kui selleks vajadus tekib. Tema sõnul annab linnas tunda, et tööpuudus suureneb.
Kokkuleppel tööturuametiga viiakse koguduse juures läbi tööharjutust ja iga päev käib hommikupoolikutel 10–15 inimest koguduse majas tööd tegemas. Sinna gruppi kedagi juurde võtta ei saa, sest tegu on protsessiga; alustati novembris ning lõpetatakse aprillis. Lisaks on mõni varem tööharjutusel käinud inimene nende juures tööpraktikal, et saada linnalt toimetulekutoetust.
Pärnu koguduse diakooniatöötaja Erika Kukk, kes käis Valgas tööharjutusega tutvumas ja plaanis sama tööd oma kodulinnas tegema hakata, tunnistab, et hea mõte on kahjuks esialgu seisma jäänud. Ta on küll tööturuametis leidnud positiivset suhtumist ja esitanud riigihanke, kuid koguduse juhtkond ei tulnud tema sõnul uue ettevõtmisega kaasa.
Siiski on Pärnus tööle hakkamas toiduabi jagamise süsteem, millest praegu on juba ajakirjanduses näiteks Tallinnaga seoses juttu olnud. Kauplustel jääb iga päev üle palju realiseerimistähtaja ületanud toiduaineid. Pärnu koguduste töötegijate ümarlaual on olukorda arutatud ja tegutsema asutud.
Projekt hakkab tööle abikeskuse Shalom tegevusena, keskuse juhataja Anne Aas peab läbirääkimisi linna sotsiaalabiosakonna, Rimi kaupluse, veterinaar- ja toiduametiga. See on ennetustöö äsja töötuks jäänud inimeste toetuseks Pärnu linnas. Linn on vajalikud ruumid eraldanud, lubanud reservfondist katta käivitusega seotud kulutused ja tasuda kommunaalmaksed, kogudused leiavad omalt poolt inimesed. Projektijuhiks on Erika Kukk.

Rita Puidet