Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Suurkogu toimus Võrumaal

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Haanjasse kogunes maikuu lõpupäevil Eesti NNKÜ-NMKÜ (Noorte Naiste ja Noorte Meeste Kristliku Ühenduse) Liidu suurkogu, et kuulata aastaaruannet ja kõnelda selle aasta tegevusplaanidest.

Kokkutulnud osalesid mõnetunnilisel väitluskoolitusel ja said osa naeruteraapia seansist, mis tõestas, et naer on küll terviseks, aga väga väsitav, kui naermine tõsiselt käsile võtta. Kristlikule ühingule kohaselt toimus pühapäeva hommikul armulauaga jumalateenistus, kus teenis Anseküla õpetaja Anu Konks, kes on liidu juhatuse liige.

Liit, mis on katusorganisatsiooniks Noorte Naiste ja Noorte Meeste Kristlikele Ühingutele üle Eesti, koondab enda alla seitse ühingut: Tallinn, Tartu, Saaremaa, Viljandi, Tamsalu, Haapsalu ja Sillamäe samanimelised organisatsioonid.

Tegemist on ilmselt vanima Eestis tegutseva noorteorganisatsiooniga, sel aastal tähistatakse 130. sünnipäeva. Juubeli puhul liigub mööda Eestit ringi fotonäitus ühingu ajaloost ja sügisel ilmub ühingut tutvustav raamat.

Organisatsiooni tegevuse eesmärgiks on arendada noore põlvkonna tervet keha, vaimu ja hinge kristlike põhimõtete järgi. Eriline on see, et ühingutes tegutsevad koos eri põlvkonnad. Korraga saab tegeleda nii spordi, muusika kui ka kunstiga, seda kõike kristlikest põhimõtetest lähtudes.

Eeloleval suvel on liidu põhitegevuseks noortelaagrite korraldamine. Samas käiakse sõpradel külas nii Eestis kui ka välismaal. Liidu tegemistest saab infot kodulehelt: www.ymca.ee

Tõnu Veldre