Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Suveseiklejad kirikuaias hauatähist otsimas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Toomas Maarand (paremal) Mihkli kiriku juures suveseiklejatega koos kaarti uurimas. Sirje SemmMihkli koguduse vaimulik Toomas Maarand sattus oota­matult suveseiklejate sekka.
Kui ma Mihkli kiriku juurde jõudsin, oli kirikuaias neljane sildistatud autoga seltskond, kes, käes kaardid, seal ringi liikus. Selgus, et tegu on suveseikluse mängust osavõtjatega, kes sihtmärke otsides olid just Mihkli kiriku juurde jõudnud.
Toomas Maarand aitas seiklejail tuvastada paari sihtmärki. Küsimus, mis puudutas Pikavere küla postkaste ja sealt võõrapärase nime (õige vastus: Bereczki) leidmist, sai küll vastuse samas kirikuaias, aga seltskond otsustas siiski ise kohale sõita.
Pikavere külast ja palvemajast polnud nad kuulnudki. Nagu oli diakon Maarandile ootamatuseks aina kiriku juurde vuravate autode voor. «Oleks teadnud, et siia rahvast voorib, oleksime kiriku varem lahti teinud,» kahetseb diakon ja ütleb, et pühakoda on teelistele avatud reedel kella neljast ja nädalavahetusel.
Pikavere palvemaja esine muru oli rahvast täis. Kooriharjutust tegi Kiili koor, kes valmistus palvemajas esine­miseks.
Lauljate sõnul on kavas ikka vaimulik repertuaar, lauldakse peamiselt Kreeki. Et tegu on topelttähtpäevaga – maja 180. ja vennastekoguduse 230. aastapäevaga –, tähistati seda kahel päeval. Laupäeval kuulati ettekandeid ning pühapäeval peeti traditsiooniline palvemaja aastapäeva jumalateenistus ja koosolek.
Toomas Maarand leidis aega seiklusmängust osavõtjatele palvemaja tutvustada ja juttu jätkus kauemaks.
Seitsmendat aastat korraldatav seiklusmäng kestab kolm päeva ja keskendub ühele Eesti piirkonnale. Ainsaks nõudeks seikluses osalemiseks on armastus ja huvi Eestimaa vastu. Mängust lähemalt loe www.suveseiklus.ee.
Sirje Semm